Wiadomości Branżowe Zdrowie

Wszawica nie tylko brak higieny lub ubóstwo

Nowe spojrzenie na wszawicę Na temat wszawicy panuje wiele błędnych przekonań. Dolegliwość ta jest powszechnie kojarzona z brakiem higieny lub ubóstwem. To niebezpieczny mit, gdyż

Nowe spojrzenie na wszawicę

Na temat wszawicy panuje wiele błędnych przekonań. Dolegliwość ta jest powszechnie kojarzona z brakiem higieny lub ubóstwem. To niebezpieczny mit, gdyż wszy lubią zarówno zaniedbane, jak i idealnie czyste głowy. Często uważa się, że jest to choroba dawnych czasów. Nic bardziej mylnego. Szczególnie teraz w sezonie zimowo-wiosennym w szkołach wzrasta ryzyko zarażenia się wszawicą. Jedyne, co zmieniło się przez ostatnie lata, to dostęp do nowych sposobów walki z dokuczliwymi pasożytami, a dzięki temu mniejsza skala szerzenia się infekcji. Dziś wszy głowowych można pozbyć się szybko i skutecznie dzięki odpowiednim preparatom, takim jak bezpieczny dla dzieci już od 6 miesiąca życia środek antywszawiczy Linicin Lotion.

Im mniej wiemy na temat wszawicy, tym trudniej nam z nią walczyć. O czym przede wszystkim należy pamiętać? Po pierwsze, na ryzyko zarażenie się wszami nie ma wpływu przestrzeganie zasad higieny, czystość włosów, ich długość czy objętość. Do infekcji może dojść wyłącznie na skutek bezpośredniego kontaktu z głową zarażonej osoby lub jej rzeczami osobistymi. Niewielkich rozmiarów pasożyty nie mają zdolności fruwania czy skakania. Wesz głowowa porusza się przez pełzanie i tylko takim sposobem może przedostać się na nasze włosy. Po drugie, wszami może zarazić się każdy – zarówno osoba dorosła, jak i dziecko. Wśród najmłodszych problem ten jest najbardziej popularny, gdyż podczas codziennych czynności nie utrzymują oni w stosunku do rówieśników takiego dystansu jak dorośli. Pożyczanie sobie ubrań lub akcesoriów do włosów czy powszechne w okresie zimowo-wiosennym wymienienie się czapkami i szalikami sprzyja rozprzestrzenianiu się wszawicy. Wystarczy jednak odrobina edukacji, żeby zmniejszyć ryzyko infekcji. Po trzecie, żadne dziecko nie powinno być obwiniane, gdy dojdzie do zarażenia wszawicą. Zamiast paniki, trzeba podjąć konkretne działania: doprowadzić do szybkiego wyleczenia choroby, wprowadzić do cotygodniowego harmonogramu kontrole włosów oraz stosować proste działania profilaktyczne. Powinni pamiętać o tym zarówno rodzice, jaki i nauczyciele. To właśnie do nich skierowany jest specjalny program na stronie www.nawszy.pl, który propaguje właściwe podejście do walki z wszawicą w szkołach.

A to już wiesz?  Do Zakopanego dotarła wyjątkowa dostawa. TEEKANNE rozda ćwierć miliona herbat.

Ważną zasadą profilaktyki wszawicy jest szybkie i skuteczne leczenie zarażonej osoby, aby uniknąć szerzenia się infekcji. W tym celu warto sięgnąć po nowy płyn antywszawiczy – Linicin Lotion. Preparat ten jest bezpieczny nawet dla dzieci od 6 miesiąca życia, kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia. Zawiera on łagodne dla włosów składniki, których działanie polega na mechanicznym blokowaniu wychwytu tlenu przez wszy głowowe. Kuracja przy zastosowaniu preparatu trwa tylko 15 minut. Specjalistyczny grzebień dołączony do opakowania pozwala na dokładne usunięcie martwych wszy i gnid. Dzięki składowi bogatemu w witaminę E, olej migdałowy i olej z pestek moreli środek dodatkowo pielęgnuje włosy.

Linicin Lotion nie tylko pomaga bezpiecznie zwalczyć wszy głowowe, ale także podejmuje liczne działania związane z edukacją rodziców, nauczycieli i dzieci, których celem jest zapobieganie wszawicy oraz propagowanie odpowiedzialnej i rozsądnej postawy w stosunku do tej choroby. Temu celowi służy m.in. nowy serwis internetowy www.nawszy.pl, który stanowi bazę przydatnych informacji na temat wszy głowowych, jak też pozwala pozbyć się błędnych przekonań z nimi związanych.

Linicin® Lotion – informacja produktowa

Linicin® Lotion to płyn przeznaczony do leczenia wszawicy. Substancją podstawową preparatu jest dimethicone. Jego działanie polega na mechanicznym blokowaniu wychwytu tlenu przez wszy głowowe. Linicin® Lotion może być stosowany u osób dorosłych, a także u dzieci od 6 miesiąca życia oraz kobiet w okresie ciąży i w okresie karmienia. Nie zawiera on toksycznych substancji owadobójczych. Linicin® Lotion jest prosty i wygodny w stosowaniu. Kuracja przy jego użyciu trwa 15 minut. Dołączony do płynu grzebień ze stali nierdzewnej umożliwia dokładne wyczesanie martwych wszy i gnid z włosów. Linicin® Lotion dodatkowo odżywia i pielęgnuje włosy dzięki obecności w jego składzie takich substancji jak witamina E (tocopherol), olej migdałowy i olej z pestek moreli. Linicin® Lotion to środek o udokumentowanym bezpieczeństwie i wysokiej skuteczności. Preparat nie jest testowany na zwierzętach.

A to już wiesz?  Jak sprawić, aby rzesy były piekne

Sugerowana cena detaliczna: 28 zł

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy