Wiadomości Branżowe

Trudna sztuka budżetowania na nowej drodze życia

Średnie koszty ślubu i wesela w Polsce wynoszą 35000zł. W uroczystości parze młodej towarzyszy przeciętnie 100 osób. Wspólnym mianownikiem przesądzającym o powodzeniu każdej imprezy jest rozsądnie rozplanowany budżet. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest „Kalkulator weselny” aleiweselnej.pl. Każda panna młoda jest wyjątkowa,

Średnie koszty ślubu i wesela w Polsce wynoszą 35000zł. W uroczystości parze młodej towarzyszy przeciętnie 100 osób. Wspólnym mianownikiem przesądzającym o powodzeniu każdej imprezy jest rozsądnie rozplanowany budżet. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest „Kalkulator weselny” aleiweselnej.pl.

Każda panna młoda jest wyjątkowa, każde wesele jest inne. Nie ma zatem zwykłych wesel, przeciętnych par i średnich ślubów. Choć rzeczywistość zazwyczaj odbiega od uśrednionych wyliczeń, to statystyczne wydatki zaimplementowane do „Kalkulatora weselnego”, który znajdziemy na stronie alejaweselna.pl, pomogą przyszłym małżonkom w zaprojektowaniu ślubnego budżetu.

Koszty wesela dzielą się na stałe i zmienne. Do kosztów stałych zaliczane są usługi, których wartość jest niezmienna bez względu na ilość zaproszonych gości. Jest to więc m.in. zakup sukni, garnituru, opłata za wynajem sali, fotografa czy kamerzystę. Przez koszty zmienne rozumiany jest tzw. „talerzyk i kieliszek”. Nierzadko wstępna kalkulacja zmusza narzeczonych do skrócenia listy zaproszonych na uroczystość osób.

- Sztuką jest przy ograniczonym budżecie poszukać oszczędności tam gdzie ich znalezienie i zastosowanie wiąże się z realną obniżką kosztów uroczystości. Warto mieć na uwadze fakt, iż prawo rynku daje większe pole do negocjacji cen usług przy większej ilości gości. Logiczne jest, że restaurator będzie bardziej skłonny obniżyć koszty przy stu osobach, niż w przypadku gdy jest ich o połowę mniej. A przecież huczne wesele to także grubsze kopertymówi Dominika Chłopicka, 365 PR - GRUPA365NET.pl.

Koszty zabawy weselej to około 33% całego budżetu. Istnieją miejsca, które w cenie cateringu zawierają możliwość skorzystania z sali na całą noc. Te dodatkowo posiadające profesjonalne nagłośnienie, tną koszty wynajęcia didżeja, które to z kolei będą o wiele niższe niż wynagrodzenie dla kilkuosobowego zespołu. Należy upewnić się jednak, że owy didżej będzie nie tylko profesjonalistą w swoim fachu, ale również świetnym wodzirejem i po trochu konferansjerem.

A to już wiesz?  Oświadczenie woli – czy jest wiążące?

Jedną czwartą budżetu pochłonie biżuteria, garnitur i, przede wszystkim, suknia ślubna. Wynajęcie jej, zamiast zakupu, obniża te koszty o prawie połowę. I nie ma to nic wspólnego z komisem czy zakupem sukni używanej. Zwykle suknie wypożyczane są jedynie z najnowszych, aktualnych kolekcji (każda jedynie raz w sezonie) i jak najbardziej dostępne do drobnych modyfikacji krawieckich.   

Szukanie oszczędności powinno się rozpocząć już podczas wyznaczania daty ślubu. Tajemnicą nie jest, iż uroczystość w wakacje jest droższa niż ta poza tzw. „wysokim sezonem”. Założenie to nie jest też obce restauratorom, dekoratorom i innym usługodawcom. Przesunięcie terminu nawet o miesiąc, pozwoli na nie tylko korzystniejszą ofertę ze strony fotografa/kamerzysty (10% budżetu), kwiaciarni, drukarni, firmy zajmującej się wynajmowaniem aut weselnych (kolejne 10%), ale przede wszystkim zmniejszy ryzyko nieprzewidzianych wydatków.

Podstawą wymarzonego ślubu i wesela jest dobrze zaplanowana lista wydatków związanych z tym wydarzeniem. Funkcjonalność jaką jest „Kalkulator weselny” na stronie alejaweslena.pl, umożliwia uwzględnienie nawet najdrobniejszych szczegółów. We wszystkich kategoriach można dodawać indywidualne wydatki tak, aby lista była jak najbardziej przydatna podczas przygotowań. Może być ona modyfikowana w każdym momencie, a środki z budżetu dowolnie dysponowane. Całość nie tylko pozwala na dynamiczne wprowadzanie zmian, ale i ocenę realnych kosztów i możliwości realizacji tego najważniejszego w życiu przedsięwzięcia.

 

Źródło: http://www.alejaweselna.pl/

Projekt i wdrożenie: http://www.grupa365net.pl/

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy