Wiadomości Branżowe

Pierwsze mieszkanie – kompletujemy niezbędne meble

Po latach mieszkania z rodzicami czy pomieszkiwania w akademikach przychodzi moment, gdy zaczynamy myśleć o wyprowadzce „na swoje”. Zaraz po podjęciu decyzji o zamieszkaniu we własnym lokum pojawia się pytanie – jak je urządzić i jak wybrać meble stylowe, funkcjonalne i, co nie mniej ważne, zachowujące dobry stosunek jakości do ceny? Aranżacja wnętrza wpływa na nasze samopoczucie,

Po latach mieszkania z rodzicami czy pomieszkiwania w akademikach przychodzi moment, gdy zaczynamy myśleć o wyprowadzce „na swoje”. Zaraz po podjęciu decyzji o zamieszkaniu we własnym lokum pojawia się pytanie – jak je urządzić i jak wybrać meble stylowe, funkcjonalne i, co nie mniej ważne, zachowujące dobry stosunek jakości do ceny?

Aranżacja wnętrza wpływa na nasze samopoczucie, komfort, a nawet efektywność. Przystępując do urządzania pierwszego własnego mieszkania, powinniśmy określić swoje potrzeby i zastanowić się nad funkcjami, jakie mają spełniać nowe meble. Wybierając wyposażenie nie warto kierować się jedynie walorami estetycznymi –  wygoda użytkowania i dopasowanie ich do powierzchni mieszkania to nie mniej ważne kwestie.

Wybór mebli powinien być dostosowany do naszego stylu życia. Na przykład, mając zwierzęta czy małe dzieci, lepiej zdecydować się na meble w ciemniejszej tonacji, wykonane z materiałów odpornych na plamy czy zarysowania. Ponieważ najwięcej czasu spędzamy w pokoju dziennym, w którym spotykamy się z rodziną czy podejmujemy gości, konieczne jest wyposażenie go w solidne, uniwersalne meble. – System Sparta, w którym połączono elementy wykonane z płyty w kolorze szarego dębu country z nowoczesnym, eleganckim czarnym szkłem, jest jednocześnie dekoracyjny i trwały, a duży wybór poszczególnych elementów systemu umożliwia łatwą aranżację wnętrza – radzi Mariusz Król, kierownik Sprzedaży Krajowej marki Helvetia Wieruszów.

W sypialni, która powinna być miejscem odprężenia i wypoczynku, doskonale sprawdzi się jasna, spokojna kolorystyka i harmonijne formy. – Zestawienie kolorów Dąb Sonoma jasny z białym połyskiem w membranie to propozycja kolekcji Selene do modnej sypialni. Tradycyjne uchwyty zostały tu zastąpione systemami PUSH, które pozwalają na ciche zamykanie drzwi i szuflad i niczym niezakłócony odpoczynek. Doskonałym uzupełnieniem tej kolekcji jest stworzone do strefy dziennej Selene WM. Oświetlenie  ledowe rozjaśnia i optycznie powiększaj przestrzeń, a duża ilość elementów kolekcji ułatwia aranżacyjne potyczki początkującym – mówi Mariusz Król z Helvetii.

A to już wiesz?  Jak pomóc szczęściu podczas zagranicznego wyjazdu? KAYAK.pl prezentuje najciekawsze przesądy na świecie

Pamiętajmy, by nie popadać w skrajności i nie kupować mebli wyłącznie ze względu na wygląd, cenę lub wymiary. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki mamy szansę wyposażyć mieszkanie w meble, które odzwierciedlą nasz styl i  będą nam służyć przez lata. 


dostarczył infoWire.pl
Źródło IMS GROUP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy