Wiadomości Branżowe

Ekstremalna dawka adrenaliny na wiosnę

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się aktywność fizyczna. Serwis prezentmarzen.pl przeprowadził sondę z której wynika, że aż 84% ankietowanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie. Badanie CBOS z sierpnia

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się aktywność fizyczna. Serwis prezentmarzen.pl przeprowadził sondę z której wynika, że aż 84% ankietowanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie.

Badanie CBOS z sierpnia ubiegłego roku pokazało, iż większość Polaków, bo aż 70% robi to dla zdrowia, 61% dla przyjemności, a 47% dla lepszego samopoczucia, żeby odreagować stres i być w dobrej formie.

Coraz częściej jednak, jak przedstawia analiza serwisu prezentmarzen.pl oprócz dyscyplin pozwalających na wyciszenie i relaks, wiele osób decyduje się na sporty ekstremalne dostarczające niezapomnianych emocji i adrenaliny. W stosunku do ubiegłych lat serwis odnotował aż 400% wzrost zainteresowania tego typu rozrywką.

Uprawianie sportu ma wpływ na kondycję i poprawę samopoczucia, nie można jednak zapomnieć o tym, że sport to przede wszystkim dobra zabawa. Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu pozytywna adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.pl

Sporty ekstremalne można podzielić na dyscypliny lądowe, wodne i powietrzne. Jak wynika z sondy serwisu i zrealizowanych zamówień największym zainteresowaniem cieszą się te związane z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Kolejna popularna kategoria sportu to strzelanie z broni czy gry taktyczne.

Najczęściej z niestandardowych propozycji korzystają ludzie młodzi i wykształceni. Na podstawie przeprowadzonej przez serwis prezentmarzen.pl ankiety wynika, iż 43% stanowią osoby w wieku 25 – 34 lat, a 31% poniżej 24 roku życia. Na trzeciej pozycji - 17% klasyfikują się osoby pomiędzy 35 a 44 rokiem życia. Co ciekawe 7% to Klienci powyżej 45 roku życia, a 2 % w wieku od 55 lat. Wykształcenia wyższe posiada, aż 64% ankietowanych, a średnie 25%.

A to już wiesz?  Pracujący rodzice a opieka nad noworodkiem

Nowa forma postrzegania aktywności fizycznej związana ze sportami ekstremalnymi to obecnie zauważalny trend. Pozwala wyładować negatywne emocje, uczy pokonywać trudności oraz daje możliwość lepszego poznania samego siebie. Taki zastrzyk energii i doznania nowych mocnych wrażeń skłania do aktywności coraz większą liczbę osób.

 

Źródło PrezentMarzeń.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy