Wiadomości Branżowe

Co stopy mówią o Tobie? Opinie nt. dbania o stopy przez innych

Tylko 12% respondentów biorących[1] udział w badaniu marki Scholl, twierdzi, że Polacy dbają o swoje stopy. Co trzeci Polak deklaruje, że wygląd stóp zaobserwowany u innej osoby może wpłynąć na

Tylko 12% respondentów biorących[1] udział w badaniu marki Scholl, twierdzi, że Polacy dbają o swoje stopy. Co trzeci Polak deklaruje, że wygląd stóp zaobserwowany u innej osoby może wpłynąć na pogorszenie lub polepszenie opinii o niej. Bardzo chętnie dbamy o skórę twarzy i o ciało, stopom jednak nie poświęcamy należytej uwagi. Zapominamy o tym, że podobnie jak dłonie są „wizytówką” każdego człowieka. Stanowią wyznacznik jego dbałości o higienę i zdrowie.

Nasze stopy codziennie pokonują dziesiątki kilometrów, dźwigając przy tym nasze ciało. Narażone są na obtarcia, zrogowacenia, odciski i różnego rodzaju bakterie. Mimo to ich pielęgnacja schodzi na dalszy plan i podlega sezonowym wahaniom - zdecydowana większość Polaków ogranicza dbałość o stopy do obcinania paznokci (79%) oraz mycia (76%), ale tylko przy okazji kąpieli lub natrysku. O zdrowie naszych stóp powinniśmy dbać bez wyjątku przez cały rok. W praktyce jednak ich wyglądem i stanem zaczynamy się martwić chwilę przed włożeniem odkrytych butów.

Wpływ wyglądu stóp na ocenę innych

Prawie jedna trzecia badanych często zwraca uwagę na wygląd i stan stóp innych osób. W wielu przypadkach świadczą one nie tylko o czystości ale dają informację o jego stanie zdrowia. Polacy zwracają uwagę głównie na popękane pięty (55%), estetyczny wygląd paznokci (46%) i stóp (45%), zaniedbania higieniczne (36%), obecność zrogowaceń (31%) oraz zmian chorobowych (25%). Niepokojące wydaje się, że ocena dbałości o estetykę i higienę stóp jest dla nas najważniejsza, nawet dwukrotnie bardziej niż obecność objawów chorobowych.  Ponadto kobiety zwracają uwagę na stopy innych dwukrotnie częściej niż mężczyźni.

Młodzi ludzie często odsłaniają stopy podczas uprawiania sportów i innych form aktywności fizycznej, dlatego częściej zwracają uwagę na ich wygląd. Starsi, nie tylko rzadziej patrzą na stopy innych osób (25% - w wieku 45+), ale też chętniej własne ukrywają w butach. Z wiekiem stopy niekorzystnie się zmieniają, a z powodu ograniczonej sprawności ruchowej, jak również słabszego wzroku, trudno o nie zadbać w należyty sposób.

A to już wiesz?  Święta: wierność tradycji, a może alternatywa w postaci pobytu za granicą?

Mężczyźni vs. Kobiety

Niemal jednogłośnie, większość badanych osób (87%) uważa, że mężczyźni mniej dbają o swoje stopy niż kobiety. Kobiety, zwłaszcza młode, chętniej niż mężczyźni, eksponują i odsłaniając je w sezonie letnim. To oczywiście wymaga szczególnej dbałości o ich higienę i estetykę oraz częstszego wykonywania zabiegów pedicure. Mężczyźni wykazują ogólną niechęć do pokazywania swoich stóp. Jeżeli latem zdecydują się na sandały i klapki, to i tak najchętniej ukrywają je w skarpetkach. Nie przywiązują większej wagi do ich wyglądu, zwłaszcza pod względem estetycznym. Stosunek mężczyzn jest bardziej praktyczny, najważniejsza jest dla nich wygoda, także w sensie poświęconego im czasu.

Dbaj o stopy przez cały rok

Regularna pielęgnacja to gwarancja pięknych stóp przez cały rok. Zabiegi nie muszą wymagać dużego zaangażowania. Systematyczna troska o tę część naszego ciała, przyniesie najlepsze efekty. Najczęstszym problemem, z którym borykają się nasze stopy są popękane pięty oraz twarda i zrogowaciała skóra, dlatego w codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdzą się kremy nawilżające i regenerujące. Krem regenerujący marki Scholl zawiera innowacyjną formułę Deep Hydrate, która złuszcza martwy, suchy naskórek pozwalając specjalnym składnikom nawilżającym wniknąć głęboko w skórę i stymulować efektywny poziom nawilżenia. W rezultacie stopy stają się miękkie i gładkie już po pierwszym zastosowaniu. Krem zmiękczający suchą skórę zawiera kwas salicylowy i mlekowy, dzięki którym efekt nawilżenia widoczny jest już po 7 dniach. Suchej i twardej skóry skutecznie pozbędziemy się za pomocą Elektronicznego Pilnika do stóp Velvet Smooth. Już pierwsza próba pozwala stwierdzić, że skóra staje się miękka i gładka, bez śladów stwardniałego naskórka. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania zabiegu samodzielnie w domowym zaciszu.

W portfolio marki Scholl znajdują się produkty, które umożliwią cieszenie się zdrową i piękna skórą stóp niezależnie od pory roku:  

A to już wiesz?  Młodzi artyści z wrocławskiej ASP wspólnie z PPG Deco Polska ozdabiają wnętrza budynku Centrum Technologii Audiowizualnych

Scholl Velvet Smooth™ Elektroniczny Pilnik do stóp (Elektroniczny pilnik do stóp, wymienna głowica obrotowa, Osłona głowicy oraz 4x Baterie AA")
Rekomendowana cena detaliczna: 169,99 PLN
Produkt dostępny w drogeriach, aptekach i hipermarketach

Scholl Krem regenerujący do pielęgnacji suchej skóry
Pojemność: 60ml
Rekomendowana cena detaliczna: 24,99 PLN
Produkt dostępny w sklepach, drogeriach i aptekach

Scholl Fresh Step Antyperspirant      
Pojemność: 150ml              
Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN
Produkt dostępny w sklepach, drogeriach i aptekach

Scholl Fresh Step Dezodorant            
Pojemność: 150ml              
Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 PLN
Produkt dostępny w sklepach, drogeriach i aptekach

 

[1] Badanie ARC Rynek i Opinia, kwiecień 2014; Badanie przeprowadzone techniką CAWI (samodzielnie wypełniane ankiety internetowe) na panelu ARC Rynek i Opinia e-panel.pl w dniach 14-18 kwietnia. Łącznie zrealizowano ponad 1000 wywiadów. W grupie respondentów znalazły się kobiety (52%) oraz mężczyźni (48%), przy czym 571 osób w ciągu ostatnich 7 dni przez minimum godzinę uprawiały jakiś sport lub aktywność fizyczną.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Scholl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy