Uroda
Coraz częściej przy codziennych zakupach swoje wybory uzasadniamy naturalnością i organicznością produktów. Chcemy, aby panujący obecnie eko-trend był nie tylko sposobem myślenia, ale również sposobem

Coraz częściej przy codziennych zakupach swoje wybory uzasadniamy naturalnością i organicznością produktów. Chcemy, aby panujący obecnie eko-trend był nie tylko sposobem myślenia, ale również sposobem na życie. Czas postawić kolejny krok na tej drodze i poznać wyjątkowe działanie kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki naturalne to drogeryjny odpowiednik ekologicznych produktów spożywczych. We współczesnym świecie naturalny i zdrowy to określenia, które nie powinny kojarzyć się jedynie z żywnością. Nie tylko nasze wnętrze potrzebuje uwagi, ale także cera – najczęściej narażona na szkodliwe działania zanieczyszczeń środowiska.

Zamiast nadwrażliwej – normalna
Coraz częściej kosmetyczki i dermatolodzy mają do czynienia z przypadkami podrażnionej, nadwrażliwej skóry skłonnej do alergii. Jest to spowodowane nie tylko zanieczyszczeniami powietrza czy wody, ale również źle dobranymi kosmetykami, składającymi się głównie ze sztucznych składników i konserwantów. Dlatego powinniśmy skupić się na zawartości naszych kosmetyków w takim samym stopniu, w jakim zwracamy uwagę na pochodzenie oraz ekologiczny proces wytwarzania tego co jemy. – W przypadku kosmetyków naturalnych obok działania najważniejszy jest skład produktu. Każdy element jest starannie dobrany, aby uniknąć prawdopodobnych alergenów oraz konserwantów – mówi Róża Nowakowska kosmetolog z Nantes.pl. Często są to kosmetyki bezzapachowe lub o bardzo delikatnej nucie zapachowej, ponieważ skomponowane zostały z naturalnych olejków eterycznych.

Zamiast niedoskonałej – naturalna
Oprócz nadwrażliwości częstym powodem, dla którego udajemy się do salonu kosmetycznego lub dermatologa są kłopoty z trądzikiem. Niestety problem ten nie dotyczy jedynie nastolatek, ale również kobiet po dwudziestym roku życia. – Dziewczyny, które mają cerę skłonną do wyprysków, bardzo często błędnie stosują inwazyjne i podrażniające skórę kosmetyki antybakteryjne i przeciw trądzikowe – wypowiada się wizażystka Anna Kołodziej. – W takich przypadkach zarówno do pielęgnacji, jak i makijażu najlepiej jest stosować kosmetyki naturalne i mineralne – dodaje. Nie tylko walory zdrowotne tego rodzaju kosmetyków są doceniane przez kobiety, ale także ich wartość pielęgnacyjna. Kremy i maseczki naturalne nie zatykają porów. Wówczas skóra oddycha, co przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Zawierają też minerały, dzięki którym cera nie tylko jest doskonale pielęgnowana, ale i leczona z wszelkich niedoskonałości.

A to już wiesz?  Pokaż się z pięknej strony

Częściej znaczy lepiej
Kosmetyki naturalne w swoim składzie nie mają substancji konserwujących, dlatego ich termin przydatności jest krótszy niż typowych artykułów drogeryjnych. Całkowite pozbycie się związków chemicznych z tego rodzaju wyrobów to ich największa wartość. Stosunkowo krótki termin ważności, od 6 do 12 miesięcy, zobowiązuje do częstszej kontroli świeżości kosmetyków i wymiany zawartości naszej kosmetyczki. Dzięki temu skupiamy się na tych produktach, które są nam naprawdę potrzebne – przecież liczy się jakość, a nie ilość.
Z: http://www.pressoffice.pl/kobieta,t981648425?more=1643331959

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy