Zdrowie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rajstop?

Informacja prasowa Warszawa, 10 czerwca 2018r. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rajstop? Ma je w szafie każda kobieta. Głównie nosimy je do spódnicy i

Informacja prasowa
Warszawa, 10 czerwca 2018r.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze rajstop?

Ma je w szafie każda kobieta. Głównie nosimy je do spódnicy i sukienki, ale coraz częściej również do krótkich spodenek. To także niezbędny dodatek na ważne spotkania biznesowe, uroczystości weselne lub ratunek w sytuacjach, gdy chcemy zamaskować lub poprawić niedoskonałości nóg. Mowa oczywiście o rajstopach, które są niezbędnym elementem każdej kobiecej garderoby. Jak wybrać te najlepsze i na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy.

Wybierz odpowiedni rodzaj
Na rynku znajdziemy szeroki wybór rajstop, dzięki którym podkreślimy, poprawimy lub zniwelujemy niedoskonałości naszych nóg. Jeśli chcemy wymodelować kształt ciała lub ukryć mankamenty naszych nóg sięgnijmy po produkty z efektem push up lub modelujące, które skutecznie wyszczuplają uda i łydki. Wszystkie panie, które borykają się z niechcianym cellulitem powinny wyposażyć się w rajstopy antycellulitowe. Dla kobiet zmagających się z problemem niewydolności żylnej polecane są rajstopy kompresyjne np. marki Venoflex, które zapobiegają puchnięciu nóg i powstawaniu nieestetycznych żylakow zapewniając powierzchniowy, stopniowany ucisk i zmniejszając bolesność nóg.

Bardzo ważny rozmiar
Aby wszystkie kobiety czuły się komfortowo, rajstopy powinny być dobrze dobrane do naszych rozmiarów – nie ma nic gorszego niż opadający stan lub rolujące się nogawki. Wybierając odpowiedni produkt poszukajmy na opakowaniu opisu rozmiaru rajstop i legendę. Pamiętajmy – im dłuższe nogi tym rozmiar powinien być większy, dzięki temu odpowiednio je naciągniemy i zapobiegniemy ewentualnemu podarciu. Kupując rajstopy do zadań specjalnych np. uciskowe marki Venoflex sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Aby wybrać odpowiedni produkt musimy dokonać pomiarów obwodów i długości nóg w wyznaczonych miejscach m.in. w najwęższym obwodzie nad kostką, najszerszym obwodzie łydki, najwęższym obwodzie pod kolanem, w połowie długości uda oraz 5 centymetrów poniżej krocza. Potrzebna nam jest również długość nogi mierzona od podłogi do 5 centymetrów poniżej krocza. Aby uzyskać miarodajny wynik poprośmy kogoś bliskiego, by zmierzył nas rano tuż po wstaniu z łóżka, kiedy nasze nogi są jeszcze nieobrzęknięte.

Dopasuj kolor i wzór
Jednym z podstawowych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich rajstop jest kolor. Warto mieć w swojej szafie kilka odcieni, które pasują do każdej stylizacji i do każdej pory roku. Latem należy zakładać wyłącznie rajstopy w naturalnych kolorach beżu i cieliste. Dzięki temu, że imitują skórę, pasują do każdego outfitu. W chłodniejsze dni, do grubszych tkanin, wybierajmy rajstopy ciemne – najlepiej w odcieniach czerni, szarości czy grafitu. Dla kobiet, które lubią eksperymentować z wyglądem produkowane są specjalne linie wzorzystych rajstop. W kropki, warkocze, a może kabaretki? Możliwości jest wiele.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy