LIFESTYLE Uroda

Jak starzeje się twarz?

Data publikacji: 2015-12-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak starzeje się twarz?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jakie zmiany zachodzą, kiedy mamy 20, 30 i 40 lat i czy istnieje szansa na powrót do wyglądu sprzed lat?

Jak starzeje się twarz? LIFESTYLE, Uroda - Jakie zmiany zachodzą, kiedy mamy 20, 30 i 40 lat i czy istnieje szansa na powrót do wyglądu sprzed lat?

Proces starzenia się skóry twarzy rozpoczyna się już ok. 25-30 roku życia. Nie wszyscy jednak zauważamy jego pierwsze (a czasem też późniejsze) objawy, przez co często nie jesteśmy w stanie w porę zareagować. Jakie zmiany zachodzą, kiedy mamy 20, 30 i 40 lat i czy istnieje szansa na powrót do wyglądu sprzed lat?

Z wiekiem każdy z nas zauważa mniejsze lub większe zmiany zachodzące w wyglądzie. Czy jednak wiemy na czym dokładnie polega proces starzenia się skóry? To nie tylko pogorszenie wyglądu zewnętrznego, lecz także utrata funkcji fizjologicznych tej tkanki: spadek liczby komórek (fibroblastów, melanocytów, keratynocytów), zmniejszenie liczby włókien kolagenowych i elastyny – mówi dr n. med. Anna Maria Wasilewska z PROFEMED Medycyna Estetyczna. W efekcie tych zmian pojawiają się zmarszczki, bruzdy, zmiany barwnikowe, zmniejsza się elastyczność skóry i często dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jak wygląda to na różnych etapach życia?

Kiedy masz 20 lat

Jest to czas, kiedy w organizmie występuje najwyższe stężenie estrogenu. Dzięki temu cera jest pełna blasku, ma jednolity koloryt i z reguły wygląda na dobrze nawilżoną. Szybko następuje też proces regeneracji, w związku z czym wydaje nam się, że skóra może nam wiele wybaczyć. Jednak już ok. 25 roku życia zauważyć można pierwsze symptomy starzenia się – bardziej widoczne przebarwienia, nierówny koloryt i zmniejszoną jędrność skóry.

30-latki

W tym okresie skóra nadal jest w niezłym stanie, ale możemy zauważyć już pierwsze oznaki starzenia. Najczęściej są to zmarszczki w okolicach oczu, tzw. kurze łapki, które na początku mogą nawet dodawać uroku oraz zanik tkanki tłuszczowej w obszarze nosowo – wargowym, skroniowym i bocznym policzka. Zauważamy też pogorszenie napięcia skóry spowodowane słabnącą produkcją kolagenu i elastyny oraz suchość skóry, na którą wpływ ma wolniejsza praca gruczołów łojowych.

Co po 40-stce?

W tej dekadzie życia zachodzą najbardziej zauważalne zmiany w wyglądzie. Poziom estrogenu staje się dosyć niski, przez co skóra traci jędrność i nawilżenie, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Powoli dochodzi też do stopniowego zaniku tkanek twarzy, co prowadzi do wyostrzenia rysów, zaburzenia owalu i proporcji twarzy.

Czy możliwy jest powrót do wyglądu sprzed lat?

Stosując odpowiednią pielęgnację i indywidualnie dobrane zabiegi z pewnością możemy wiele zdziałać. Zahamowanie starzenia i stymulowanie procesów regeneracyjnych ma na celu zarówno poprawienie estetyki, jak i funkcji prozdrowotnych skóry – podkreśla dr Wasilewska. Jedną z możliwości jest poddanie się zabiegowi, który poprawi zdolność stymulowania produkcji kolagenu w tkankach. Posiada go m.in. preparat Sculptra™, który w sposób naturalny pobudza skórę do odzyskiwania utraconej objętości i sprężystości. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta. Jest to też zabieg bezpieczny, ponieważ preparat jest całkowicie biokompatybilny z ciałem ludzkim. Zapewnia on stopniową poprawę wyglądu skóry i stopniowy efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i liftingując skórę oraz tworząc dla niej rusztowanie – dodaje dr Wasilewska. Dzięki takiemu działaniu zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem. Wracając do opisywanego wcześniej procesu starzenia się skóry, warto też dodać, kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg. Wskazaniem do zastosowania preparatu Sculptra™ są z pewnością objawy pojawiające się po 30 roku życia, ale jest to również dobry zabieg dla pacjentów młodszych, odczuwających estetyczny dyskomfort. Aplikacja kwasu L-polimlekowego ma wówczas charakter profilaktyczny i spowalniający procesy starzenia – wyjaśnia dr Wasilewska.

 

Zabieg Sculptra™ możesz wykonać w PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p. 

 

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak starzeje się twarz? LIFESTYLE, Uroda - Jakie zmiany zachodzą, kiedy mamy 20, 30 i 40 lat i czy istnieje szansa na powrót do wyglądu sprzed lat?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Similar Posts