LIFESTYLE Uroda

IPL – innowacyjne rozwiązanie w walce z niedoskonałościami

Data publikacji: 2015-09-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: IPL – innowacyjne rozwiązanie w walce z niedoskonałościami
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnie pulsujące światło – to najnowsze urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które za pomocą szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości, niweluje mankamenty skórne.

IPL - innowacyjne rozwiązanie w walce z niedoskonałościami LIFESTYLE, Uroda - IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnie pulsujące światło - to najnowsze urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które za pomocą szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości, niweluje mankamenty skórne.

Popękane naczynka, zmiany trądzikowe czy nadmierne owłosienie to częste problemy wielu klientek salonów kosmetycznych. Wydawać by się mogło, że aby je zniwelować, potrzeba wielu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Okazuje się jednak, że jest jedno urządzenie, które umożliwia walkę z wszystkimi niedoskonałościami. IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnie pulsujące światło –  to najnowsze urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które za pomocą szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości, niweluje mankamenty skórne.

Urządzenie IPL, czyli intensywnie pulsujące światło, stosowane jest w medycynie estetycznej i kosmetologii stosunkowo od niedawna. Często nazywane jest laserem, chociaż w rzeczywistości nim nie jest. Światło lasera wytwarza skupioną wiązkę światła, natomiast IPL polega na emitowaniu szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości. Dzięki temu fale świetlne docierają równocześnie do warstw skóry o różnej głębokości, działają wielokierunkowo i usuwają wiele zmian. Urządzenie wyposażone jest w ksenonową lampę błyskową, a także system luster i filtrów, co zapewnia bezpieczne i bezinwazyjne przeprowadzenie zabiegu.

Zabiegi wykonywane urządzeniem IPL przeprowadza się w specjalistycznych salonach kosmetycznych i ośrodkach SPA, gdzie eksperci w pierwszej kolejności sprawdzają stan skóry. – Pierwsza wizyta w salonie polega przede wszystkim na konsultacji i próbie laserowej miejsc skórnych pacjenta. Dobierana jest moc impulsu laserowego, która jest dostosowana do typu cery i innych cech klienta – mówi specjalista z Instytutu Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka. – Przed samym zabiegiem skóra powinna być umyta, odświeżona i nieposmarowana żadnymi preparatami –dodaje.

Innowacyjne, szerokie zastosowanie urządzenia IPL pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów, które są niemożliwe do wykonania innymi metodami medycyny estetycznej. Do najczęstszych można zaliczyć:

1. Usuwanie przebarwień

Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek produkcji za dużej ilości melaniny bądź jej nierównomiernego rozłożenia w skórze. Zmiany te nasilają się po uprzednim wystawieniu skóry na działanie promieni słonecznych, co skutkuje powstaniem brązowych plam. Przebarwienia skórne występują najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Poprzez bezpośrednie działanie światłem o odpowiedniej długości fali, komórki są podgrzewane, co powoduje ich zniszczenie. Przez kolejne dwa tygodnie następuje proces łagodnego złuszczania naskórka. Jako dodatek zaleca się stosowanie kremów rozjaśniających i kremów z filtrem. Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu 3-5 serii, powtarzanych co 3-4 tygodnie.

 

2. Trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa czyli tzw. fotoepilacja jest obecne jedyną metodą trwałego usuwania  owłosienia. Polega na emisji wiązki promieni, które przechodząc przez skórę, wnikają bezpośrednio do mieszka włosowego. Takie działanie niszczy bezpowrotnie cebulkę włosa, co uniemożliwia mu późniejszy wzrost. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich, znajdujących się w fazie wzrostu, reaguje na światło lasera, natomiast inne pozostają w fazie uśpienia, która ma różne okresy trwania – od 3 do 8 tygodni. Dopiero po tym czasie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa, który można poddać depilacji. Z tego względu, aby zabieg był poprawnie wykonany, potrzebne jest przeprowadzenie kilku serii. – Zabiegi należy powtarzać co 6-9 tygodni (w zależności od części ciała oraz cech indywidualnych pacjenta). Znaczące wydłużenie bądź skrócenie przerwy między zabiegami może skutkować słabszym efektem końcowym – mówi specjalista z Instytutu Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka.

3. Leczenie zmian trądzikowych

Trądzik to schorzenie, z którym borykają się zazwyczaj młode osoby. Wynika to z nadczynności gruczołów łojowych. Leczenie trądziku z wykorzystaniem IPL polega na doprowadzeniu do zmian skórnych światła , które szybko niszczy namnażające się bakterie odpowiedzialne za stany zapalne (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych). Światowe badania wykazały, że leczenie trądziku za pomocą IPL daje trzy razy szybsze efekty niż tradycyjne metody. Najlepsze rezultaty widoczne są po 3-5 zabiegach.

4. Usuwanie rumienia

Zmiany w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych są najczęstszą przyczyną pojawiania się rumieńca na policzkach. Pod wpływem mrozu, emocji, zimna czy ciepła naczynka gwałtownie rozszerzają się. Początkowo jest to właśnie rumień, który może się jednak utrwalić i pozostawić pajączki. Usuwanie rumienia za pomocą IPL jest jedyną metodą, pozwalającą na jego eliminację. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu. Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu 2-3 serii.  

 

IPL jest niezwykle innowacyjną i rozbudowaną technologią, znacząco różniącą się od tradycyjnych laserów. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia są mało inwazyjne i – co najważniejsze –  bezpieczne. Urządzenie ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie wielu zabiegów, które likwidują drobne mankamenty i poprawiają stan oraz kondycję skóry.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
IPL - innowacyjne rozwiązanie w walce z niedoskonałościami LIFESTYLE, Uroda - IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnie pulsujące światło - to najnowsze urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, które za pomocą szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości, niweluje mankamenty skórne.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy