LIFESTYLE Uroda

Korekcja nosa – igła zamiast skalpela

Data publikacji: 2015-07-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Korekcja nosa – igła zamiast skalpela
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy, zatem nawet niewielkie defekty czy dysproporcje przyciągają uwagę i trudno jest je zamaskować.

Korekcja nosa – igła zamiast skalpela LIFESTYLE, Uroda - Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy, zatem nawet niewielkie defekty czy dysproporcje przyciągają uwagę i trudno jest je zamaskować.

Duży, garbaty, skrzywiony lub za długi potrafi wpędzić w kompleksy. Jego nieregularny kształt postarza i sprawia, że twarz ma smutny lub groźny wyraz. Wielu pacjentów rezygnuje jednak z korekty nosa, ponieważ boi się związanej z tym operacji. Co zatem zrobić, aby poprawić wygląd nosa bez poddawania się zabiegom chirurgii plastycznej?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zgrabny i symetryczny nos może poprawić nie tylko wygląd, ale może również podnieść pewność siebie i pozytywnie wpłynąć na komfort życia pacjenta. W końcu to kształt naszego nosa decyduje o wyglądzie całej twarzy – prosty, niewielki  nie rzuca się w oczy i pozwala zachować odpowiednie proporcje. Teraz w wielu wypadkach mamy doskonałą alternatywę, żeby zniwelować niewielkie niedoskonałości. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna!

Preparaty takie jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia oraz toksyna botulinowa świetnie sprawdzają się w sytuacji, w której chcemy delikatnie poprawić kształt nosa, skorygować garbek, wypełnić zagłębienia oraz optycznie zmniejszyć nos. Odpowiednie wstrzyknięcie toksyny botulinowej może unieść nam lekko opadający koniuszek nosa co spowoduje, że twarz nabierze nieco innego, bardziej korzystnego, młodszego wyglądu. Przy użyciu kwasu hialuronowego można dokonać nie tylko korekcji nieudanych interwencji chirurgii plastycznej, ale również skorygować pewne niedoskonałości nosa i zniwelować asymetrie, a także, zależnie od potrzeb, optycznie wydłużyć lub skrócić noc.

Zabieg jest nieco bolesny i wymaga dobrego fachowca, ponieważ nos poprzez swoje specyficzne ukrwienie jest narażony na rzadkie ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego ważne, aby oddać się w ręce specjalisty, który dokona właściwej kwalifikacji do zabiegu i w odpowiedni sposób zaaplikuje preparat. Efekt utrzymują się dużo dłużej niż w przypadku użycia tych samych preparatów w innych częściach twarzy. Moje doświadczenie pokazuje, że pacjenci po nieoperacyjnej korekcji nosa mogą cieszyć się rezultatami aż do 3 lat – tłumaczy doktor Andrzej Ignaciuk, najbardziej doświadczony lekarz medycyny estetycznej w Polsce i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia to substancje, które są w pełni bezpieczne i sprawdzone oraz nie powodują alergii. Obie substancje aplikowane są w formie żelu, który natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi. Efekty są widoczne zaraz po podaniu preparatu, a cała procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. Bez okresu rekonwalescencji i możliwych powikłań pooperacyjnych możemy od razu wrócić do naszych codziennych zajęć. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Korekcja nosa – igła zamiast skalpela LIFESTYLE, Uroda - Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy, zatem nawet niewielkie defekty czy dysproporcje przyciągają uwagę i trudno jest je zamaskować.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy