Bielizna

Rozszyfruj kolory – jaka bielizna pasuje do Twojej karnacji?

Informacja prasowa Warszawa, 17 kwiecień 2015

Rozszyfruj kolory – jaka bielizna pasuje do Twojej karnacji?
Aby stać się ekspertką w dziedzinie kolorystyki, warto odświeżyć wiedzę z zakresu odcieni karnacji. Na pewno wiesz, że wyróżniamy cztery typy urody kobiecej, reprezentujące pory roku: wiosnę, lato, jesień, zimę. Każdy inny ale każdy oryginalny i wymagający indywidualnego podejścia w stylizacji. Sprawdź, czym się charakteryzują, a łatwiej dobierzesz bieliznę, w której poczujesz się jak bogini.

Dobór koloru bielizny do karnacji powinien rządzić się podobnymi prawami, jak dopasowanie reszty garderoby. Z pewnym wyjątkiem. Bielizna pozwala nam na nieco śmielsze sięganie po barwy i takie ich połączenia, na które nie miałybyśmy odwagi decydując się na bluzki lub sukienki.

Wiosenne ciepło

Typ urody „wiosna” to Panie o jasnej karnacji, z blond włosami głównie o słomkowym czy miodowym odcieniu oraz piwnymi lub szarozielonymi oczami. To kwintesencja jasności i świeżości, niczym pierwsze pąki kwiatów, pojawiające się na łące. Te osoby najbardziej swobodnie poczują się w bieliźnie z palety kolorystycznej m.in. złota, karmelu, brzoskwini, koralu, wanilii, bladego błękitu czy jasnego brązu. Czerń, czerwień lub intensywne zielenie zdecydowanie nie są idealnym wyborem dla tego typu karnacji.

Żywiołowość lata

Porcelanowa, lekko zaróżowiona cera, jasne (nawet popielate) włosy i niebieskie lub szarozielone oczy – te cechy charakteryzują letni typ urody. Utożsamiana z delikatnością oraz eterycznością, jest zarazem najbardziej pożądana przez kobiety. Doskonale pasują do niej pastelowe barwy bielizny: morskie błękity i turkusy, butelkowe zielenie, lawendy, szarości, wrzosy, fuksje czy złamane biele wpadające w róż. Nie poleca się natomiast koloru żółtego – jeśli już, to powinien być utrzymany w cytrynowym odcieniu – tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka firmy Dalia. Ponadto Pani lato powinna unikać czarnego, gdyż sprawia on, że cera wygląda niezwykle jasno i blado.

Jesienna energia

Pani Jesień to swoista, doskon¬ała mieszanka typu delikat¬nego i wyrazis¬tego, od której bije wizualne „ciepło”. Skóra ma odcień brzoskwiniowy lub kości słoniowej, oczy barwę błękitu, brązu, zieleni lub topazu, zaś włosy kolory od ciemnego blondu, kasztanu, brązu aż po rude. Na kształtach kobiet o tym urodzie najlepiej prezentować będą się tonacje złota, czerwieni, zieleni typu khaki lub oliwka, gamy fioletów, brązów czy radosnej pomarańczy. Nie sprawdzą się zaś zestawienia bardzo jasne, granaty czy neonowe odcienie np. różu.

Zimowy mrok

To najbardziej chłodna, a zarazem najbardziej wyrazista uroda. Wszelkie kon¬trasty i mocne barwy stwor¬zone są właśnie dla niej. Czerwienie, intensywne róże, zimne błękity, zielenie, a także biel, czerń i szarość stoją na pierwszym miejscu. Unikamy natomiast odcieni cieplejszych: pomarańczy, złota i beżu. Oprawa oczu Pań „zim” jest zawsze ciemna, wręcz czarna. Włosy również mają inten¬sy¬wną barwę, od zim¬nych brązów po granaty i kruc¬zoczarne odcie¬nie. Wyróżniamy 2 podtypy tej karnacji: krystaliczną – o śnieżnobiałej, porcelanowej cerze oraz wiśniową, charakteryzującą się oliwkową, wręcz latynoską skórą.

Pani_jesien

Pani_lato

Pani_wiosna

Pani_zima

Firma DALIA z sukcesem produkuje ekskluzywną bieliznę damską już od 1994 roku. Projekty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kobiety nowoczesnej, ceniącej sobie elegancję i wygodę. W ofercie znajdują się obwody od 60 do 95, a miseczki od rozmiaru A do rozmiaru M. Kolekcje to nie tylko klasyczna biel, beż i czerń, ale także różnorodna gama barw, zgodna z aktualnie obowiązującymi trendami mody. Produkty z metką Dalia
– to efekt wizji, kreatywności i fantazji projektantki marki, która pragnie, by kobieta w oferowanej przez markę bieliźnie czuła się pięknie i powabnie. Firma łączy wysoki komfort użytkowania z niebanalnym i unikalnym wzornictwem. Do produkcji bielizny wykorzystuje surowce przyjazne dla ciała i tylko od sprawdzonych dostawców oferujących wysoką jakość materiałów z Włoch, Szwajcarii, Austrii, Francji oraz Polski. Wszystkie sprzedawane przez firmę produkty wyprodukowane zostały w Polsce z zachowaniem najwyższych standardów jakości i z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy