Wiadomości Branżowe

Posiadanie Konta Funduszowego sposobem oszczędzania

Wielu z nas odkłada pieniądze na przyszłość. Najczęściej korzystamy z kont oszczędnościowych oraz lokat bankowych. Niestety, nie dają one zarobić tak, jak jeszcze rok czy dwa lata temu. Rozwiązaniem może być Konto Funduszowe.

Polacy od dawna są nieufni do funduszy inwestycyjnych. Uważają, że potrzeba dużo pieniędzy i profesjonalnej wiedzy, by zacząć inwestować. „Chcemy zmienić ten punkt widzenia i przekonać Polaków do inwestowania, dlatego oferujemy im Konto Funduszowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Mateusz Poznański z ING Banku Śląskiego.

Klient może zainwestować nawet tylko 100 zł. Wybiera jedną z trzech strategii Konta Funduszowego – Pakiet Ostrożny, Pakiet Umiarkowany lub Pakiet Dynamiczny – w zależności od tego, jakie ryzyko jest w stanie podjąć. Następnie pieniądze są inwestowane w fundusze – krajowe i zagraniczne – wybierane przez specjalistów banku. Pilnują oni, by klienci nie stracili pieniędzy, ale zyskali. „Oczywiście to są produkty inwestycyjne, więc nie dają gwarancji kapitału i klienci są o tym informowani. Natomiast wierzymy, że Konto Funduszowe ogranicza ryzyko straty” – zaznacza ekspert.

Wobec dzisiejszej sytuacji na rynku oszczędnościowym pomysł wydaje się dobry i atrakcyjny. W 2013 r. zbliżony produkt wprowadzono na rynek belgijski. Z oferty skorzystało 60 tys. osób. Czy w Polsce będzie podobnie i zniknie strach przed inwestowaniem? Przyszłość pokaże.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy