Biblioteczka Co czytać Czytelnia Do czytania

Schizmy i herezje autorstwa Henryka Zamojskiego

Wdawnictwo Bellona prezentuje nowości: Schizmy i herezje autorstwa Henryka Zamojskiego, kontrowersyjna pozycja Papieże i seks autorstwa Erica Frattiniego, w tym temacie polecamy też Skandale w historii Kościoła pióra Romana Złotnickiego oraz powieść historyczna Alchemik z Hagi autorstwa Leszka Konopskiego

Schizmy i herezje autorstwa Henryka Zamojskiego

Cena detaliczna: 34,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311131279
320 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka

Opis
Schizmy i herezje – tak nazywamy odstępstwa powstałe na gruncie chrześcijaństwa. W pierwszym okresie rozwoju nowej religii owe odstępstwa zrodziły się w sferze formułowania podstawowych dogmatów nauki głoszonej przez Chrystusa, natomiast w okresach następnych dotyczyły głównie interpretacji owych dogmatów, ale także praw ustanowionych przez Kościół.

Skutki owych odstępstw nie zawsze miały charakter religijny, dotyczący wewnętrznych spraw Kościoła, ale często znacznie szerszy.

Krwawe wojny w imieniu Chrystusa prowadzone były między chrześcijanami już od IV wieku naszej ery i sięgnęły pożogi wojny trzydziestoletniej w XVII wieku, a nawet czasów późniejszych. Wywierały one ogromny wpływ na dzieje świata, rzutowały także na historię Polski.

Similar Posts