Moda

Świat oszalał na punkcie stylu grunge

W stylu Mai Sablewskiej Świat oszala©© na punkcie stylu grunge, który swoje apogeum przeżywa©© w latach 90. Blogerki modowe i fashionistki chcą ubierać się jak

W stylu Mai Sablewskiej

Świat oszala©© na punkcie stylu grunge, który swoje apogeum przeżywa©© w latach 90. Blogerki modowe i fashionistki chcą ubierać się jak Kate Moss i Maja Sablewska, która jest najbardziej znaną polską ikoną tego stylu

Nic dziwnego, że kobiety pokocha©©y styl grunge, bo nie wymaga on siedzenia godzinami przed lustrem czy na fotelu u fryzjera. Artystyczny nie©©ad, pozorna nonszalancja, swobodna fryzura z rozpuszczonymi w©©osami to znaki rozpoznawcze tego stylu. Wygodnie, komfortowo i z pazurem.

Styl grunge, inspirowany muzyką Kurta Cobaina, narodzi©© się w latach 90. ubieg©©ego wieku. M©©odzi buntownicy spod znaku Nirvany nosili skórzane ramoneski, wąskie spodnie, koszule w kratę, bia©©e luźne tiszerty i swetry typu oversize. Podstawą stylizacji by©©y oczywiście buty. Najczęściej ciężkie martensy, botki na grubej podeszwie i wojskowe oficerki. Z obowiązkowymi klamrami i ćwiekami.

Botki z pazurem

Wspó©©czesny grunge, który reprezentuje Maja Sablewska, to nonszalancja ze szczyptą wytworności i rockowego glamu. „Moda zaczyna się na wybiegu, a styl na ulicy. Wolę ulicę!” – pisze na swoim blogu Sablewska. By©©a menedżerka gwiazd, a teraz prowadząca program Sablewskiej sposób na modę, jako podstawę stylizacji wybra©©a buty polskiej marki Carinii, której jest ambasadorką i doradcą wizerunkowym.

Jej nowa kolekcja nosi nazwę Buty z charakterem, bo odzwierciedla wyrazisty styl Mai Sablewskiej i podkreśla jej odważne stylizacje. Wśród modeli dominują modne kozaki, oficerki i botki, a także sztyblety inspirowane męską szafą, które są must have tego sezonu. Kolorystyka butów nawiązuje do jesiennych barw ¨C oprócz klasycznej czerni i eleganckiego grafitu znajdziemy też ciep©©e odcienie czekolady, karminu, rudego i z©©otego brązu. Pazura dodają butom modne ćwieki, ©©ańcuszki, nity i zamki, a wieczornej wytworności ¨C kryszta©©ki Swarovskiego, którymi zdobione są noski i cholewki.

Ze szczyptą elegancji

Maja Sablewska zestawia je ze skórzanym spodniami lub dżinsami ¨C rurkami w różnych kolorach. Stylizacji dope©©niają skórzane kurtki ¨C klasyczne czarne ramoneski albo w kolorze camel. Swobodny styl często prze©©amuje elegancka czarna marynarka, przekornie zestawiona z poszarpanymi dżinsami. Do tego obowiązkowo luźne tiszerty, najlepiej bia©©e lub z wyrazistym printem, podkreślającym charakter w©©aścicielki.

Stylistka nie stroni też od typowo grungowych kraciastych koszul, ale zarzuca je na bia©©y tiszert, traktując jak kolejną warstwę, a nie podstawę ubioru. W jej garderobie nie brakuje też modnych teraz d©©ugich kamizelek, luźno i niedbale przepasanych paskiem. Mogą być zak©©adane do wąskich spodni, a w cieplejsze dni noszone jak sukienka na go©©e cia©©o.

W stylizacjach nie brakuje kobiecych dodatków ¨C masywnych bransoletek, pojedynczych sznurów pere©©ek czy ©©ańcuszków, oczywiście nonszalancko zawieszonych na szyi lub niedbale zamotanych na nadgarstku.

Przygotowaliśmy dla Was cztery stylizacje w stylu Mai Sablewskiej, w których g©©ówną rolę odgrywają kozaki i botki Carinii.

Stylizacja 1: we©©niana kamizelka Suno, botki Carinii na obcasie z rockowymi paskami zdobionymi nitami, naszyjnik Belpearl, bransoletka Mokobelle z bia©©ymi jadeitami.

Stylizacja 2: tweedowy p©©aszcz J. Crew, kozaki Carinii z cholewką z karbowanej tkaniny, okulary Illesteva, bransoletka Tom Shot.

Stylizacja 3: koszula w kratę Elizabeth and James, skórzane spodnie Rag&Bone, bordowe botki Carinii z elastycznymi wstawkami w cholewce, naszyjnik z pere©©kami John Hardy

Stylizacja 4: skórzana kurtka typu biker od IRO, kaszmirowy sweter J. Crew, kozaki Carinii z paskami w kostce, naszyjnik Rina Limor.

Stylizacja 4

Stylizacja 3

Stylizacja 2

Stylizacja 1

Więcej informacji: www.carinii.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy