Wiadomości Branżowe

Ruszyła niecodzienna kampania, która pozwala „zobaczyć” kolory osobom niewidomym

Rip Curl Pro Store – warszawski sklep z odzieżą dla osób aktywnych, przygotował do swoich kolekcji specjalne metki, które umożliwiają osobom niewidomym szybkie zidentyfikowanie koloru wybieranej garderoby. Ambasadorem projektu został Paweł Urbański, pierwszy niewidomy Polak, który zdobył Kilimandżaro.

W ramach specjalnie przygotowanej akcji osoby niewidome podczas kupna odzieży w sklepie Rip Curl Pro Store mają możliwość natychmiastowego „zobaczenia” koloru wybieranej garderoby. Oryginalny pomysł pozwalający rozpoznać kolory ubrań opiera się na zaprojektowaniu specjalnych materiałowych metek, na których zostały umieszczone nazwy kolorów zapisane alfabetem Braille’a odpowiadające konkretnym kolorom sprzedawanej odzieży.

Specjalnie oznakowane metki zostały zaprojektowane tak, aby po wszyciu w zakupione ubrania pomagały osobom niewidzącym w rozróżnianiu kolorów garderoby każdego dnia.

W kampanię zaangażował się Paweł Urbański, młody aktywny sportowiec i pierwszy niewidzący Polak, który w 2008 roku zdobył Kilimandżaro. Urbański, który jako nastolatek utracił wzrok, dzięki akcji po raz pierwszy od kilkunastu lat mógł ponownie sam rozpoznać kolor swoich ubrań. 

Czasami myślę, że mnie jako osobie niewidomej łatwiej jest zdobyć niedostępny szczyt, niż rozpoznać, jakiego koloru ubrania wiszą w mojej własnej szafie  – powiedział Urbański. − W tak prozaicznej sprawie zawsze muszę prosić kogoś o pomoc. Metka z informacją o kolorze ubrania daje niewidomemu nie tylko poczucie komfortu, ale również dużą samodzielność i świadomość wyboru
– podsumowuje.

Ewa Świstak z Rip Curl Pro Store dodaje: − Wychodzimy z założenia, że kolory są ważne dla wszystkich, także dla osób niewidomych. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji ludzie będą o tym pamiętać. Wierzymy, że rozpoczynamy rewolucję, a inne marki i sieci handlowe pójdą naszym tropem i wprowadzą ułatwienia dla osób niewidzących.

Pomysłodawcą kampanii „Metki” jest agencja Havas Worldwide Warsaw, która jest również odpowiedzialna za koordynację całej akcji.

 

Zobacz więcej na temat kampanii: http://gohav.as/47a847ba

Przeczytaj więcej informacji na temat pomysłu i powstania kampanii na http://gohav.as/dd4c5f58

 Adres sklepu oferującego kolekcję ze specjalnymi metkami: Rip Curl Pro Store, ul. Cybernetyki 2, Warszawa.

Źródło Havas Worldwide Warsaw. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy