Wiadomości Branżowe

Stonowane kolory i monochromatyczne wnętrza – trendy w 2015 roku inspirowane modą

Świat mody ma coraz większy wpływ na to, co się dzieje w naszych wnętrzach. Architekci, designerzy, projektanci wnętrz coraz częściej inspirują się kolorami, wzorami, stylistyką zaprezentowaną na największych pokazach mody. Co ciekawe, coraz częściej te dwa światy przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Dlatego, aby wiedzieć co będzie modne w 2015 roku warto sprawdzić,

Świat mody ma coraz większy wpływ na to, co się dzieje w naszych wnętrzach. Architekci, designerzy, projektanci wnętrz coraz częściej inspirują się kolorami, wzorami, stylistyką zaprezentowaną na największych pokazach mody. Co ciekawe, coraz częściej te dwa światy przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Dlatego, aby wiedzieć co będzie modne w 2015 roku warto sprawdzić, co królowało na czerwonych dywanach podczas największych pokazów mody.

Modowe trendy analizowali projektanci wnętrz z firmy Komandor oraz Monika Jurczyk OSA, osobista stylistka.

Od wielu lat pastele to klasyka obecna na modowych wybiegach. Miętowa zieleń, wszechobecne błękity, pudrowy róż, lilowy fiolet, to kolory widoczne w kolekcjach największych projektantów mody.W palecie supermodnych pasteli, błękity i turkusy wysuwają się na pierwszy plan – jak podkreślają styliści – odcienie te są bardzo subtelne, romantyczne, kobiece i zarazem bardzo uniwersalne. W kontraście do delikatnego błękitu, projektanci proponują kolor indygo –wyrafinowany, nieco tajemniczy kolor dla pewnych siebie kobiet zwracających na siebie uwagę. Niewątpliwie, kolorem lata 2014 roku był żółty – w różnych odcieniach: od energetycznej cytryny, przez nasycone żonkile, po ciepły piasek i rozbielony, bananowy pastel. Natomiast biel, w wydaniu totallook lub w połączeniu z czernią to niekwestionowana królowa kolorów w każdym sezonie 2014 roku. Ponadto odcienie grantu z domieszką perłowego, szarości, srebra i złota to hit bieżącego roku.

Od samego patrzenia na delikatną, żółtą suknię marki Derek Lam przenoszę się w myślach na plażę i sączę jakiegoś wyszukanego drinka. Burberry też nie pozwala się skupić, bo zaproponowane przez tę markę turkusy również kojarzą się z wakacjami. Trendy na wiosnę/lato 2015 nie pozostawiają złudzeń: zrelaksuj się, wypocznij, pojedź nad ocean – mówi Monika Jurczyk, stylistka modowa.

Jednolite kolory prosto z Nowego Jorku

W Nowym Jorku na czerwonych dywanach królują kreacje oparte na jednym kolorze, często z dodatkami włącznie. Biel, czyli brak koloru, nikogo już nie dziwi – w ostatnich kilku sezonach stała się synonimem lata. Teraz dołączają do niej inne jasne kolory: krem, beż czy rozbielona zieleń. Można powiedzieć, że w modzie dominują stonowane, spokojne barwy. Zgodnie z tonacjami kolorystycznymi panującymi na modowych salonach, ekskluzywna firma farbiarskaBenjamin Moore prezentuje paletę trendów kolorystycznych na rok 2015. Jest to paleta dwudziestu trzech odcieni: zieleni, błękitów, różów i fioletów w aranżacji monochromatycznych wnętrz.

Kwintesencja dobrego smaku

Użycie jednego koloru nie oznacza ograniczania się, tylko do jednego jego odcienia. Przykładowo kolor niebieski, to nie tylko pastelowy błękit, ale także: morski, indygo, błękit paryski, kobaltowy czy granatowy. Dzięki temu dekoracje i dodatki w rożnych odcieniach tego samego koloru, potrafią stworzyć oryginalny i niepowtarzalny nastrój. Wnętrza monochromatyczne to esencja dobrego smaku i elegancji. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, podkreślających ich gust i upodobania – podkreśla Monika Szczęsny, projektant wnętrz z firmy Komandor

Kolorem roku 2015 zaprezentowanym przez markę Benjamin Moore został Guilford Green hc-116, jest to delikatna, srebrzysta zieleń, która idealnie wkomponowuje się w klimat nowoczesnych i klasycznych wnętrz. – Aby aranżacja wnętrz w 2015 roku nie okazała się monotonna, wybierzmy jeden kolor bazowy. Stawiając na zielenie, wybierzmy np. pastel na ściany, pozostawiając bardziej intensywną tonację na kanapy i kolory motywów graficznych szaf. Całość podkreślmy poduchami i innymi dodatkami w energetycznym odcieniu zieleni – podpowiada Katarzyna Drabik, projektant wnętrz z firmy Komandor.

Oryginalne projekty w stylu mono

Cztery wiodące kolory: zieleń, błękit, róż i fiolet inspirują do jedynych w swoim rodzaju, świeżych i oryginalnych projektów. To pomysł na dom, w którym panuje harmonia i w którym można doskonale wypocząć. – Wnętrza monochromatyczne, czyli zaaranżowanie przestrzeni oparte na zastosowaniu jednego koloru zróżnicowanego co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia. Punktem wyjścia projektu może być jeden fascynujący nas kolor – taki, który stanie się kluczem do całej kompozycji. Warto pamiętać o tym, by odpowiednio żonglować wybranymi kolorami, by nasze wnętrze nie okazało się monotonne – wyjaśnia Monika Szczęsny, projektant wnętrz z firmy Komandor.

Trendy w aranżacji wnętrz w 2015 roku, inspirowane modą, to przede wszystkim oryginalne rozwiązania, które są odbiciem gustu i elegancji właścicieli konkretnego mieszkania lub domu. W roku 2015 proponowane kolory i trendy mają inspirować do tworzenia jednych w swoim rodzaju oryginalnych projektów. Monochromatyczne i tym samym różnorodne interpretacje tego samego koloru pozwolą stworzyć w każdym wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy nastrój.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Komandor. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy