Wiadomości Branżowe

Rób zdjęcia i zatrzymaj magię świąt

Świąteczne iluminacje pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Nic dziwnego, że całymi rodzinami robimy sobie na ich tle pamiątkowe zdjęcia. Lidia Popiel, jurorka konkursu „Świeć się z Energą”, podpowiada, co zrobić, by fotografia wyszła poprawnie.

Świąteczne iluminacje mają największy urok po zmroku. Zrobienie udanego zdjęcia o tej porze dnia nie jest wbrew pozorom trudnym zadaniem. „Możemy ustawić aparat na statywie i zastosować dłuższy czas naświetlania zdjęcia” – mówi serwisowi infoWire.pl Lidia Popiel. Jeśli nie mamy statywu, warto wykorzystać każde stabilne miejsce (np. murek, ławkę). Można też ustawić w aparacie odpowiednią czułość ISO (im wyższa wartość, tym jaśniejsze zdjęcie) i zrobić tzw. zdjęcie z ręki.

Nieco więcej kłopotu może sprawić wykonanie portretu na tle świątecznych iluminacji. Drzewka i ulice wyglądają pięknie, ale postać nawet przy dłuższym czasie naświetlenia ginie w mroku – twarz osoby jest niedoświetlona. Warto wtedy wspomóc się lampą błyskową albo ustawić osoby tak, aby na ich twarze padało jakiekolwiek światło – zaznacza fotograf.

Wielbiciele świątecznych iluminacji mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym. Wystarczy zrobić świąteczne zdjęcie – choinki, domu lub miasta przystrojonych w iluminacje – i wejść na SwiecSie.pl, aby się dowiedzieć, jak wygrać atrakcyjne nagrody. Można także zgłosić swoją miejscowość do plebiscytu na najpiękniej udekorowane na święta miasto w Polsce.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy