Wiadomości Branżowe

Ruszyły aukcje WOŚP

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11-go stycznia. Tradycyjnie jednak w internecie akcja startuje znacznie wcześniej, przede wszystkim za sprawą wieloletniej współpracy Orkiestry z Grupą Allegro. Także i w tym roku z początkiem grudnia uruchomiony został serwis aukcje.wosp.org.pl i już pojawiły się na nim pierwsze przedmioty przekazane do licytacji przez hojnych

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11-go stycznia. Tradycyjnie jednak w internecie akcja startuje znacznie wcześniej, przede wszystkim za sprawą wieloletniej współpracy Orkiestry z Grupą Allegro. Także i w tym roku z początkiem grudnia uruchomiony został serwis aukcje.wosp.org.pl i już pojawiły się na nim pierwsze przedmioty przekazane do licytacji przez hojnych Internautów. Od piętnastu lat licytacje internetowe są wciąż popularnym sposobem pomagania Orkiestrze, a do tej pory uzbierano dzięki nim blisko 27 milionów złotych.

Gwiazdy i anonimowi darczyńcy przekazują co roku cenne pamiątki, przedmioty lub przygody, których na co dzień nie można kupić czy pozyskać w inny sposób. Rok temu najwięcej, bo aż 72 000 złotych zapłacono za prawo korzystania przez rok z loży VIP na Stadionie Narodowym.        

Każdego roku serwis aukcyjny staje się jednym z najbardziej emocjonujących elementów akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W serwisie wystawiane są dziesiątki tysięcy przedmiotów, nieraz bardzo wartościowych i cennych, a nieraz zupełnie symbolicznych. Nominalna, rynkowa wartość licytowanych darów schodzi na dalszy plan, liczy się chęć wsparcia Orkiestry i zabawa z abstrakcyjnym traktowaniem zawieranych poprzez serwis transakcji. Rokrocznie także i my w Fundacji bierzemy udział w orkiestrowych aukcjach, licytujemy i wystawiamy przedmioty, bawimy się tym pomysłem – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP – Kiedy dochodzi do sytuacji, gdzie zupełnie drobny przedmiot, posiadający jednak historię i pewną symboliczną wartość, staje się przedmiotem rywalizacji kupujących i osiąga niebotyczne czasem wartości – to zawsze są to dla nas chwile pełne emocji.

W 2001 roku, kiedy serwis aukcje.wosp.org.pl startował po raz pierwszy, zebrano 113 222,76 zł. Ostatni finał przyniósł aż 3 524 968 zł. Orkiestra gra coraz głośniej i dzięki platformie aukcje.wosp.org.pl udało się połączyć nowoczesną technologię z radością pomagania. Na końcu bowiem akcja przynosi bardzo wymierne efekty finansowe, które pozwalają wyposażać polskie szpitale dziecięce w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dzięki środkom pozyskanym poprzez aukcje zwiększa się nasza możliwość zakupu sprzętu dla szpitali. Efekt licytacji wliczany jest do ogólnej sumy Finału WOŚP i rozliczany w tym samym momencie, w którym publikowane jest rozliczenie styczniowej zbiórki. O ile więc 22. Finał jest jeszcze w trakcie realizacji, o tyle wiemy dokładnie i jest to opublikowane na stronie wosp.org.pl, jak zostały rozdysponowane środki zebrane rok wcześniej, czyli w 21. Finale. Było to ponad 3,4 mln złotych, które rozpisane zostały na konkretne kontrakty zawarte przez WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Do przejrzystości naszych działań przykładamy ogromną wagę, dzięki czemu co rok możemy liczyć na ogromne zaufanie Polaków wspierających Orkiestrę – zauważa rzecznik WOŚP.

Największy ruch w serwisie aukcyjnym WOŚP przypada oczywiście na styczeń. Rok temu stronę główną wyświetlono ponad 16 milionów razy. Krzysztof Śpiewek, Menadżer Projektów CSR Allegro zapowiada: “Idziemy z duchem czasu, chcemy, by pomaganie przez internet było coraz prostsze. Przed nami jeszcze kilka niespodzianek związanych z aukcjami wyjątkowych przedmiotów i nowymi sposobami zbierania funduszy." Platforma działa w całości charytatywnie, a partner finansowy aukcji, czyli PayU, nie pobiera prowizji za obsługę wszystkich płatności. Tak więc fundusze pozyskane dzięki aukcjom w całości trafiają na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy