Wiadomości Branżowe

Dbaj o wzrok nie tylko od święta

Oczy odbierają 80% docierających do nas informacji. Warto o tym pamiętać nie tylko w Światowy Dzień Wzroku, ale i codziennie.

Zdrowy wzrok ma wpływ na nasze samopoczucie, wyniki w nauce, a także karierę zawodową. Nieprawidłowe oświetlenie, mało snu, za dużo pracy przy komputerze oraz czytanie w mroku coraz częściej prowadzą do powstania wad widzenia. Długotrwałe skupianie wzroku na bliskim elemencie powoduje, że jesteśmy bardzo spięci, nasze oczy kierują się do środka i po 8 godz. pracy nie widzimy tego, co jest w oddali – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Toczołowski, specjalista optometrii klinicznej z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok. W celu uniknięcia takich problemów ze wzrokiem należy wykonywać cogodzinne ćwiczenia rozluźniające. Polegają one na patrzeniu na różne odległości – dodaje ekspert.

W sytuacji, gdy pojawiają się ból, pieczenie lub swędzenie, nie wolno leczyć się samemu, należy zwrócić się o pomoc do okulisty. Profilaktyka i właściwa terapia mogą zapobiec upośledzeniu wzroku. Dlatego niezbędne są okresowe badania – do 40 r.ż. raz na 2 lata, później raz na rok, a w przypadku używania soczewek kontaktowych co 6 miesięcy, ze względu na występowanie tzw. powikłań posoczewkowych.

Najczęstsze wady wzroku to krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność. Nieleczone, pogłębiające się schorzenia powodują większą podatność na urazy, depresję i konieczność polegania na pomocy osób trzecich. W najcięższych przypadkach istnieje groźba utraty wzroku.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy