Wiadomości Branżowe

Wybrać smartfona – tylko jakiego?

Wybór smartfona nie jest prostą sprawą. Z roku na rok przybywa modeli, różniących się od siebie pod względem wyglądu, jakości wykonania, czy parametrów technicznych. Dodatkowo wraz z rozwojem technologii mobilnych zmieniają się także indywidualne preferencje użytkowników. Łatwo się zagubić w gąszczu mobilnych ofert. Jak zatem wybrać odpowiedniego smartfona, szczególnie gdy dysponujemy niewielkim budżetem i konkretnymi wymaganiami?

Smartfony w sposób naturalny zastępują telefony komórkowe. Pod koniec 2013 roku, według szacunków firmy badawczej IDC, w Polsce było aktywnych ok. 13,5 mln tych urządzeń. Ich liczba stale wzrasta. Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie życia bez smartfonów, co tylko potwierdza kierunek rozwoju technologii mobilnej. Czytelne ekrany HD, aparaty robiące wysokiej jakości zdjęcia, czy kilkurdzeniowe procesory o wydajności niewiele mniejszej niż te komputerowe - to tylko niektóre elementy, które mają zachęcać do zakupu. Smartfon nie służy jedynie do dzwonienia, czy wysyłania prostych wiadomości tekstowych. - Tego rodzaju telefon wykorzystuje się do komunikacji bardziej interaktywnej, najczęściej konsumowania treści w sieci i wyszukiwania informacji przy pomocy wielu dostępnych na rynku aplikacji - mówi Miłosz Jarosiewicz, Marketing Manager w firmie myPhone - Smartfony stają się więc nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Z jednej strony zapewnia nam rozrywkę, z drugiej zaś staje się narzędziem pracy, służącym nie tylko do wysyłania e-maili - dodaje.

Poszukiwania idealnego smartfona najlepiej rozpocząć od określenia kwoty jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego kupno. Warto przyjrzeć się swoim upodobaniom i wybrać model zarówno w kontekście możliwości, wyglądu, jak i przeznaczenia. Czy trzeba wydawać ponad 2000 zł na smartfona, aby być z niego w pełni zadowolonym? Przy zakupie urządzeń mobilnych tego typu kierujemy się głównie ceną. Nie oznacza to jednak chęci rezygnacji z innych parametrów. Nadal istotną rolę odgrywa wygląd, wielkość ekranu czy system operacyjny, od którego zależą możliwości smartfona.

Multifunkcjonalność w przystępnej cenie

We wrześniu do sprzedaży trafił sześciordzeniowy smartfon myPhone Luna o eleganckim, smukłym wyglądzie. W sklepie internetowym producenta można zamówić nowy model w cenie 749 złotych, wraz ze starterem Mobile Vikings o wartości 19 zł, z darmową ilością 2000 SMS-ów do wszystkich sieci i 2GB internetu. myPhone kieruje swoją ofertę do osób, które nie chcą wydawać majątku na telefon, a którym zależy na posiadaniu wydajnego i wielofunkcyjnego aparatu. myPhone Luna posiada 5.5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości HD (1280x720 px) z powłoką ochronną Dragontrail, który charakteryzuje się dużą intensywnością barw i dobrymi kątami widzenia, dzięki systemowi In-Plane Switching. Do dyspozycji użytkownika jest również aparat 8Mpx z funkcją panoramy, HDR oraz możliwością nagrywania wideo w jakości Full HD 1080px, jak również funkcję wywołania zdjęcia za pomocą gestu. Jakość odtwarzanych multimediów podnoszą dodatkowo wbudowane stereofoniczne głośniki, ze wzmacniaczem dźwięku Yamaha i efektami DTS. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android w wersji 4.4 KitKat, co pozwala na korzystanie z milionów dostępnych na rynku aplikacji oraz wielu dodatkowych funkcji, jak np. inteligentne gesty. Użytkownicy dostają dodatkowo czasowy dostęp do wersji płatnych preinstalowanych aplikacji, takich jak NaviExpert (aż 6 miesięcy bezpłatnego abonamentu), Jakdojade.pl czy Kursy123. Slot na kartę microSD umożliwia rozszerzenie pamięci o kolejne 32GB. Dodatkowa pamięć pozwala na przechowywanie około 8 tysięcy plików MP3 lub 20 filmów (w jakości zbliżonej do DVD). myPhone Luna posiada funkcję Dual SIM działającą w sieci 3G (do 21.4Mbps) na obu złączach kart SIM. Umożliwia to uzyskanie w jednym urządzeniu dostępu do dwóch numerów telefonu. Oprócz wymienionych cech smartfon wyposażony jest w Bluetooth 4.0, GPS, WiFi. Z kolei akumulator o dużej pojemności 2400 mAh pozwala na działanie aparatu bez ładowania do dwóch dni, przy jego standardowym użytkowaniu.

Bez smarfona jak bez ręki

Obecnie smartfony to nic innego jak urządzenia wielozadaniowe, które z powodzeniem potrafią zastąpić portfel, kalkulator, kalendarz, budzik, komputer z dostępem do internetu, aparat fotograficzny, skaner kodów, a nawet radio i TV. Oczywiście lista ich zastosowań jest praktycznie nieskończona. Faktem jest, iż w płaskim, ultralekkim telefonie można obecnie zmieścić rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu musielibyśmy dzielić na wiele przedmiotów o znacznie większej wadze. Decydując się jednak na zakup smartfona, warto zrobić to z głową. Nie trzeba jednak przepłacać, aby nabyć model z funkcjonalnościami, na których nam szczególnie zależy.


dostarczył infoWire.pl
Źródło myPhone. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy