Uroda

Co nowego w dodatkach na lato?

To dodatki tworzą strój. Wystarczy, że do neutralnej i ponadczasowej bazy dodasz najmodniejsze akcesoria, a zyskasz stylizację perfekcyjnie dopasowaną do obowiązujących trendów. W co zainwestować, by być modną tego lata? Poznaj najpopularniejsze style sezonu!

W dodatkach wiele zmienia się co sezon. Projektanci dobrze wiedzą, że kobiety kochają drobiazgi, którymi mogą szybko odmienić swój strój. Szybciej skuszą się na modne kolczyki, opaskę czy naszyjnik niż na kolejne buty lub płaszcz. To dlatego trendy w dodatkach zmieniają się tak szybko. Co nosimy tego lata? Poznaj główne trendy.

Rękodzieło nadal modne
Dominującym trendem ostatnich lat jest zdecydowanie indywidualizm. to odpowiedź ulicy na postępującą globalizację. Stad taka popularność stylizacji określanych mianem „DIY” czyli „do it yourself”, po polsku – rękodzieło. Dziś nie wystarczy już zakupić gotowego zestawu w sieciówce, by wyglądać stylowo. Liczą sie drobiazgi, które całości nadają indywidualny rys. Rzecz jasna, nie każdy umie sam projektować ubrania i nie każdego stać na własną krawcową. Stad taka popularność ręcznie robionej biżuterii, która powstaje w małej liczbie egzemplarzy. Zdobywa ona coraz więcej zwolenników, a jej miłośnicy spotykają się na organizowanych cyklicznie targach, wyprzedażach i warsztatach dla twórców. Szukają też kolejnych cudeniek do kolekcji biżuterii w sklepach internetowych z rękodziełem.Kupuję etycznie
Inne silny trend to tzw. „fair trade”. Już nie chcemy nosić biżuterii, której wykonanie powierzane jest niewolniczo pracującym mieszkańcom najbiedniejszych państw. etyczna moda wymaga, by zapłacić godziwie za pracę. Liczy się też wspieranie lokalnych przedsiębiorców, co pośrednio łączy się z poprzednim trendem: rękodziełem. Etyka i ekologia wymagają, by oryginalne kolczyki kupić raczej u sąsiadki prowadzącej niewielki sklepik na osiedlu, niż w sieciówce produkującej biżuterię w Chinach. coraz chętniej dofinansowujemy też rękodzieło wykonywane przez kobiety z najbiedniejszych państw. Dzięki tej pracy mają szanse wyżywić swoje rodziny, edukować się i rozwijać, zyskując niezależność. I choć taka biżuteria jest droższa niż ta kupiona w zwykłym sklepie, mamy świadomość, że nasz wybór ma znaczenie i coś zmienia.

Sama tworzę zestaw
Najmodniejsza jest biżuteria spersonalizowana. Taka, na której elementach możemy wygrawerować ważne dla nas słowa, daty lub hasła. Popularność zdobywa też biżuteria modułowa, którą same komponujemy z poszczególnych elementów, przez co każdy egzemplarz jest wyjątkowy.

Z: http://www.pressoffice.pl/kobieta,t981648425?more=1421441165

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy