Uroda

Stefanie Dolgoff: Przypadki 40-latki

Stefanie Dolgoff: Przypadki 40-latki. Jak przejść na druga stronę młodości z poczuciem humoru
Mirador wydaje w Polsce amerykański bestseller

16 maja wejdzie do sprzedaży w Polsce bestsellerowa książka Stephanie Dolgoff, pt. Przypadki 40-latki. Moje życie [tuż] po drugiej stronie młodości.

Na język polski książkę przełożyła Dagmara Chojnacka, która przyczyniła się do dużego sukcesu przetłumaczonej przez siebie książki Seks w wielkim mieście.

Stephanie Dolgoff opisuje ten okres w życiu kobiety, kiedy mężczyźni na jej widok już lubieżnie nie gwiżdżą, w szafie zadomawia się bielizna korygująca, kiedy sprzedawcy proponują jej kremy przeciw zmarszczkom, a nie dżinsy po czterysta złotych, gdy musi zacząć się malować, by osiągnąć efekt “nie noszę makijażu”, gdy ktoś zwraca się do niej per “pani”. Autorka nazywa ten czas w życiu kobiety etapem „Dawniej”. To stan ciała i umysłu, w którym ona sama obecnie się znajduje: szalone lata dwudzieste ma za sobą, ale nie weszła jeszcze w fazę uderzeń gorąca. Przekroczyła niewidzialną linię: nie jest już tą młodą kobietą, którą była dawniej. Nie jest jednak również stara, nie czuje się nawet na kogoś w tak zwanym wieku średnim. Nie jest już tym, kim była, ale nie jest też całkiem pewna, kim teraz jest.

Kobieta może nie być jak dawniej szczupła, jak dawniej wyluzowana, jak dawniej (pozornie) beztroska, jak dawniej super modna, ale czytając Przypadki 40-latki zrozumie, że teraz w końcu jest jej wygodniej we własnym ciele (dawniej miała obsesję na punkcie swojej wagi), że nareszcie umie słuchać swojej intuicji (dawniej kierowała się opiniami innych) i, że w końcu może być szczęśliwa tam, gdzie jest (dawniej koncentrowała się na facecie, czy na pracy, których zdobycie miało jej to szczęście zapewnić). I choć może nie jest już tak bliska wykreowanemu przez machinę medialną obrazowi kobiecej wspaniałości, potrafi wspaniale robić bardzo, bardzo wiele rzeczy.

Stephanie Dolgoff o swojej książce powiedziała: Nawet tracąc pewne rzeczy, które wydawały mi się niezbędne do szczęścia, gdy byłam młodsza, jestem teraz szczęśliwsza, niż moje młodsze ja mogło to sobie wyobrazić. I o tym właśnie są Przypadki 40-latki – o tym, jak śmiać się z siebie samych i naszej obsesji młodości, którą mamy nawet wtedy, kiedy wiemy, że życie po drugiej stronie tej młodości jest o tyle bogatsze. Kobiety, z którymi rozmawiałam na potrzeby tej książki nie zamieniłyby tego, kim są teraz na kolejna szanse życia w nastoletnim ciele. I to jest właśnie przekaz, który – mam nadzieję – czytelniczki będą mogły wynieść z tej lektury.

Ta szalenie zabawna i inspirująca książka udowadnia, że kiedy kobieta pozwoli sobie śmiać się z tego, co odchodzi, życie staje się bogatsze i radośniejsze.

Stephanie Dolgoff pisze dla wielu kolorowych magazynów. Jest także autorką cieszącego się popularnością bloga www.formerlyhot.com. Na stałe współpracuje z Real Simple oraz Parenting. Pełniła funkcje dyrektora artystycznego miesięcznika Self i dyrektora wydawniczego miesięcznika Glamour. Pisała między innymi dla The New York Times, The New Your Post, O: The Oprah Magazine, Fitness, Parents, Redbook oraz Ladies Home Journal. Stephanie mieszka na Manhattanie z mężem i córeczkami bliźniaczkami.

Wybrane recenzje:
Pamiętacie te wszystkie głębokie i ważne zmiany w życiu mądrych i pięknych kobiet, które ten ostatni, niemrawy kinowy film Seks w wielkim mieście próbował pokazać, ale mu się nie udało? Dajcie sobie spokój z filmem; Dolgoff uchwyciła to wszystko w swojej książce, i do tego o wiele bardziej autentycznie. Jej styl jest energetyczny, przezabawny, niezwykle samoświadomy. Najważniejsze: czy sama przechodzisz właśnie przez podobne zmiany, czy już spoglądasz na nie wstecz (czy też dopiero zaczynasz dostrzegać ich symptomy), książka Dolgoff to doskonały wgląd w lata tuż po czterdziestce. Newsweek.com

Jeśli kiedykolwiek podnosiłaś sobie cycki, by sobie przypomnieć, jak dawniej wyglądały, jeżeli
w skrytości ducha miałaś nadzieje, że ten robotnik remontowy na rogu, jak dawniej, gwizdnie na twój widok, albo niedawno zdałaś sobie sprawę, że muzyka, którą słyszysz w windzie, to twoje ulubione „klasyczne” przeboje, pokochasz tę książkę. Można się przy niej posiusiać ze śmiechu, jest aż nazbyt prawdziwa. Jenny McCarthy, autorka Belly Laughs and Baby Laughs

Dzięki Bogu, że Stephanie Dolgoff uporała się z tym, iż nie ma już dwudziestu jeden lat i napisała tę mądrą, dorosłą, ważną książkę. Podaruj ją każdej koleżance, która musi stawić czoła swoim kolejnym urodzinom. Pomóż jej zrozumieć, że nie ważne jest to, kim była dawniej, lecz to, że teraz i zawsze może być cudowną sobą. Pamela Redmont Satran, autorka How Not to Act Old
Z: http://www.pressoffice.pl/kobieta,t981648425?more=570245801

Similar Posts