Wiadomości Branżowe

Moda, za którą kobiety szaleją, a mężczyzn wprawia w popłoch

Warszawa, 5.08.2014
Moda, za którą kobiety szaleją, a mężczyzn wprawia w popłoch

Kobiety chcą, by strój był wygodny, ale i podkreślał ich atrakcyjność – pokazało niedawne badanie Gfk Polonia dla eSexy.pl. Mężczyźni chcą z kolei, by kobieta strojem podkreślała swoje atuty. Ale uwaga –choć Polki w teorii chcą wyglądać atrakcyjnie, to jednak wcale nie ubierają się dla swoich mężczyzn, tylko… dla siebie.

Ariel z baśni Andersena „Mała syrenka” godzi się cierpieć dla urody, aby tylko móc być z księciem, którego uratowała i pokochała od pierwszego wejrzenia.W oryginale baśń wcale nie kończy się happy endem, zaś syrenka z powodu nieszczęśliwej i niespełnionej miłości ginie w odmętach morza.

W dzisiejszych czasach kobiety nie są już tak chętne, by cierpieć dla urody, a już w szczególności po to, by się przypodobać swojemu ukochanemu. Jak pokazało niedawne badanie Gfk Polonia dla eSexy.pl, większość Polek (74 proc.) przyznaje, że ubiera się na co dzień przede wszystkim tak, by to im było wygodnie. Z drugiej strony kobiety chcą, by strój podkreślał ich atrakcyjność. Na co dzień dba o to ponad połowa przebadanych Polek, zazwyczaj młodych, z wyższym wykształceniem i o ponadprzeciętnych dochodach.

Większość uczestniczek badania jest przekonana także, że nikt nie ma wpływu na to jak się ubierają! Najmłodsze respondentki częściej przyznają się, że często liczą się ze zdaniem przyjaciółek, natomiast kobiety w wieku 25-34 lata sugerują się opinią partnera. Co ciekawe jednak, w dzisiaj panującej modzie są jednak takie elementy kobiecej garderoby, które współczesne kobiety kochają, a które wprawiają w popłoch mężczyzn.

1. Spodnie pumpy, sułtanki – mężczyźni po prostu nie rozumieją, jak kobiecie może coś wisieć w kroku.
2. T-shirty i swetry oversize – ponieważ spłaszczają, a nie eksponują górną partię ciała kobiet, tak uwielbianą przez męską część populacji.
3. Dżinsy z wysokim stanem – uważane przez mężczyzn za spodnie dobre, owszem, ale dla ich matek. Za bardzo oldschoolowe.
4. Kombinezony – bo są tylko dla idealnych sylwetek, źle dobrane potrafią zniekształcać kobiecą sylwetkę.
5. Dresy – dresy to dresy, koniec i kropka. Uznawane przez mężczyzn za strój odpowiedni do zacisza domowego, a nie na wyjście na ulicę.

Chyba właśnie na styku wygody i atrakcyjności coś mężczyznom nie pasuje. Bo wszystkie elementy garderoby, które budzą popłoch wśród mężczyzn, szczególnie wszelkie wory pokutne i tak zwane szlafmyce, zostały stworzone właśnie po to, by kobieta czuła się swobodnie i jednocześnie miała przekonanie, że ubiera się modnie. To powoływanie się na panujące trendy wygląda na próbę racjonalizowania potrzeby ubierania się na luzie i wygodnie. – Można oczywiście łączyć wygodny strój z atrakcyjnym wizualnie. Na szczęście są takie ubrania, które pozwolą kobietom poczuć się sexy i nie zmuszą do torturowania ciała. Każda kobieta ma prawo wybierać taki strój, jaki jej pasuje. Gdy czuje się dobrze, zwyczajnie jest atrakcyjna – przekonuje Weronika Siuda z eSexy.pl, sklepu z seksowną odzieżą do noszenia na co dzień.

Szczegółowy raport o poczuciu atrakcyjności Polek i ich stylu ubierania się można obejrzeć na stronie – http://www.slideshare.net/esexy/raport-poczucie-atrakcyjnoci-polek

NOTKA METODOLOGICZNA:
Badanie ilościowe oparte na ankietach samowypełnialnych online na próbie N=521 przeprowadziła firma Gfk Polonia w dn. 21-25 czerwca 2014 roku. W badaniu udział wzięły kobiety w wieku 16-55 lat.

———————-
Marka eSexy.pl powstała na początku 2014 r. Jako pierwsza na polskim rynku oferuje seksowne ubrania do noszenia na co dzień.W ofercie sklepu eSexy.pl jest też duży wybór towarów z różnych kategorii, m. in. wyselekcjonowanej odzieży importowanej z zagranicy oraz seksownej bielizny.
Produkty oferowane w sklepie dedykowane są kobietom, które chcą czerpać radość ze swojej kobiecości, a nie podporządkowywać się z góry narzuconym trendom. eSexy.pl to miejsce dla odważnych, pewnych siebie i seksownych kobiet.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy