Moda moda damska Moda dla pań

Amerykańska plaża Venice Beach oraz subkultura grunge’owa lat 90-tych oczami Ricka Griffina

KONTAKT: Anna Opończewska Szymon Machnikowski
RICK GRIFFIN I JEGO KULTOWE ILUSTRACJE W KOLEKCJI LEVI’S® JESIEŃ/ZIMA 2014

W swojej nowej kolekcji jesień/zima 2014 marka Levi’s® wykorzystała prace kultowego artysty lat 60., Ricka Griffina. Inspiracją była amerykańska plaża Venice Beach oraz subkultura grunge’owa lat 90-tych.

Urodzony w nadmorskiej miejscowości Palos Verdes w Kalifornii Rick Griffin był wiodącym artystą – ilustratorem lat 60. Artysta znany jest z przede wszystkim z serii charakterystycznych plakatów i okładek płyt najpopularniejszego w tamtych latach rockowego zespołu hippisowskiego “The Grateful Dead”. Jego grafiki pojawiały się także m.in. w wielu magazynach, na plakatach klubu muzycznego “The Fillmore” w San Francisco czy komiksach.

W najnowszej kolekcji Levi’s® barwne ilustracje Griffina pojawiają się na męskich koszulkach i bluzach oraz damskich T-shirtach, szortach i kamizelce. Wybrane grafiki są mieszanką dosadnych, ale zabawnych rysunków – od surfującej na krwistej fali gałki ocznej przez wypchane po sufit deskami surfingowymi komiksowe autka, po obficie zadrukowane tekstem, przepełnione jasnymi barwami nadruki w stylu plakatowym.

Dzięki współpracy z Idą Pfefferie, wdową po Griffinie, projektanci Levi’s® wybrali prace, które są nieco mniej znane szerokiej rzeszy fanów artysty. Dzięki temu marka może pochwalić się odkryciem zabawnej twórczości Ricka na nowo.
Linia jesiennej kolekcja Levi’s® “Rick Griffin” będzie dostępna w salonach Levi’s® na początku lipca 2014.

O marce LEVI’S®
Marka Levi’s® stanowi uosobienie klasycznego i swobodnego amerykańskiego stylu. Od czasu ich wynalezienia przez Levi Straussa w 1873 roku, dżinsy Levi’s® stały się najbardziej rozpoznawalnymi a jednocześnie najczęściej kopiowanymi spodniami na świecie. Dziś marka Levi’s® dalej rozwija swojego niepohamowanego pionierskiego i innowacyjnego ducha, który jest niespotykany w branży odzieżowej. Nasz wybór odzieży denimowej i akcesoriów, dostępny w ponad 110 krajach, pozwala ludziom na całym święcie wyrazić ich osobisty styl. Aby uzyskać więcej informacji na temat marki Levi’s® jej produktów i salonów sprzedaży, odwiedź www.levi.com. Informacje na temat Levi Strauss & Co. znajdziesz na stronie www.levistrauss.com.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy