LIFESTYLE Uroda

Pokaż mi swój biustonosz, a powiem Ci kim jesteś

Data publikacji: 2014-06-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pokaż mi swój biustonosz, a powiem Ci kim jesteś
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

To, że nosimy go pod ubraniem nie oznacza, że powinniśmy o nim zapomnieć, szczególnie jeśli nasz biust uległ dużym zmianom po okresie karmienia. Dobrze dobrany stanik nie tylko poprawi wygląd naszych piersi, ale zapobiegnie również ich dalszym zmianom.

Pokaż mi swój biustonosz, a powiem Ci kim jesteś LIFESTYLE, Uroda - To, że nosimy go pod ubraniem nie oznacza, że powinniśmy o nim zapomnieć, szczególnie jeśli nasz biust uległ dużym zmianom po okresie karmienia. Dobrze dobrany stanik nie tylko poprawi wygląd naszych piersi, ale zapobiegnie również ich dalszym zmianom.

Pokaż mi swój biustonosz, a powiem Ci kim jesteś

To, że nosimy go pod ubraniem nie oznacza, że powinniśmy o nim zapomnieć, szczególnie jeśli nasz biust uległ dużym zmianom po okresie karmienia. Dobrze dobrany stanik nie tylko poprawi wygląd naszych piersi, ale zapobiegnie również ich dalszym zmianom.

O tym co Polki noszą pod bluzką rozmawiamy z Anną Dastych, profesjonalną brafiterką i właścicielką łódzkiego sklepu „Szyforniera” oraz ekspertką Akademii RodziceMalucha.pl.

 

Rozpocznę trochę przekornie. Czy dobry biustonosz musi być drogi?

Na to, jaką kwotę widzimy na metce, składa się wiele czynników – cena materiału, koszty robocizny, a także marża producenta, dystrybutora oraz sklepu. Nie zapominajmy również o umiejętnościach konstruktora bielizny – im są większe, tym cena biustonosza jest wyższa. Dochodzi nam jeszcze marketing i reklama. Najtańszy stanik "no name", kupiony w popularnych sieciówkach lub na pobliskim ryneczku, to koszt około 30 zł. Cena biustonoszy popularnych tańszych marek polskich waha się między 70 a 100 złotymi. Najdroższe staniki pochodzą od producentów szyjących pełną rozmiarówkę, czyli obwody od 65 w górę i miseczki od A do K. Na staniki polskiej produkcji musimy wydać mniej więcej 150 zł. Ceny bielizny sprowadzanej z innych krajów często są droższe. Dla nas, brafiterek, liczy się przede wszystkim pełna rozmiarówka, konstrukcja stanika i dobra jakość surowców z jakich jest uszyty.

– Wśród Polek utarł się chyba taki pogląd, że jeśli mamy małe piersi, nie ma znaczenia jaki stanik kupimy, bo i tak biust będzie dobrze wyglądał. Wybrzydzanie zaczyna się mniej więcej od miseczki D.

Dobrze dopasowany rozmiar stanika ma zawsze znaczenie, niezależnie od wielkości biustu. Bardzo ważny jest również fason, a nawet materiał z jakiego zrobiony jest biustonosz. Wiedzą o tym najlepiej panie z bardzo wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień.

Przy mniejszym biuście, szczególnie tzw. gruczołowym, na pierwszy rzut oka nie zawsze widać skutki złego doboru stanika, jednak gdy dobierzemy odpowiednią wielkość i fason, od razu ujrzymy różnicę. Pamiętajmy o jednej bardzo ważnej sprawie. Stanik oczywiście ma spełniać funkcje estetyczne, ale ma on jeszcze jedno ważne zadanie – podtrzymuje ciężar biustu, tak aby więzadła kolagenowe nie rozciągały się. Dlatego nawet przy małym, szczególnie miękkim biuście, dobry stanik jest potrzebny. Nie zapominajmy także o powszechnej asymetrii piersi. Każda z nas jedną pierś ma większą, ale czasem różnica ta jest znaczna. Wówczas dobrze dobrany rozmiar, fason i wykwalifikowana brafiterka mogą zdziałać cuda.

– Czy to prawda, że większość Polek nie zna swojego rozmiaru i najczęściej kupuje staniki o zbyt dużym obwodzie lub zbyt małych miseczkach?

Prawdopodobnie w dalszym ciągu większość Polek nosi źle dobrane rozmiary, za luźne obwody i często za małe miseczki. Widać jednak dużą zmianę na lepsze, zarówno na tak zwanej ulicy jak i producentów. Coraz więcej marek szyje pełną rozmiarówkę z lepszych materiałów. Jeszcze nie w każdym sklepie dostaniemy dobrą poradę brafitingową, ale i to się na szczęście zmienia.

– Czy dla zabieganych mam dobrym rozwiązaniem jest kupno biustonosza przez Internet? Jeśli dobrze się zmierzymy czy mamy szansę na zakup z sukcesem?

To bardzo trudne pytanie, ponieważ możemy na nie odpowiedzieć zarówno twierdząco jak i przecząco. Najlepszym wyjściem jest choć raz w życiu odwiedzić sklep oferujący tzw. pełną rozmiarówkę i oddać się w ręce wykwalifikowanej brafiterki. Poznamy wówczas zasady odpowiedniego dopasowania stanika oraz dowiemy się jaki fason bielizny powinniśmy nosić. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że takie sklepy nie znajdują się w każdej miejscowości.

Jeśli nie mamy  w pobliżu profesjonalnego salonu z bielizną, proponuję dwa wyjścia. Jedno to dokładne zmierzenie się i poszukiwanie idealnego stanika metodą prób i błędów – zamawianie i odsyłanie, aż to skutku. Inną możliwością jest skorzystanie z usług „wirtualnej” doradczyni. Często sklepy internetowe oferują możliwość dokładnego opisu naszego biustu i na jego podstawie dopasowują staniki do indywidualnych potrzeb. Możemy określić kształt piersi, to czy mamy widoczną asymetrię, czy jesteśmy posiadaczkami jędrnego, gruczołowego czy może miękkiego biustu. Jednak jeśli wybierzemy drugą opcję musimy być ze sobą naprawdę szczere. Często albo zaniżamy samoocenę zbyt krytycznie odnosząc się do swojego wyglądu i przy byciu posiadaczką niemal perfekcyjnie jędrnego biustu, widzimy tylko jego wady, lub na odwrót. Zamiast zdawać sobie sprawę z tego, że mamy możliwość poprawy i korekcji piersi za pomocą biustonosza, przymykamy oko na wszystkie wady i w zaparte powtarzamy sobie, że zamiast asymetrycznego biustu o rozmiarze D posiadamy idealnie równe piersi mieszczące się w miseczce B.

 

– Po karmieniu dzieci nasze piersi się zmieniają. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupna stanika?

Na każdym etapie życia powinniśmy mieć dobrze dobrany stanik – przed ciążą, w trakcie i po urodzeniu dziecka. Najczęstszym błędem jest wizyta u brafiterki po ciąży i karmieniu z prośbą o ratowanie biustu. A przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dużym błędem jest też "oszczędzanie" na kupnie stanika w ciąży oraz w czasie karmienia i wychodzenie z założenia, że nie opłaca nam się inwestować w dobry biustonosz na tak krótki czas. Jeśli jednak chcemy kupić swój pierwszy, porządny biustonosz po okresie karmienia, pamiętajmy, że biust najprawdopodobniej będzie mniej jędrny niż przed ciążą i wtedy powinniśmy kupić stanik z mniejszą miseczką oraz wyższym mostkiem, aby zamknąć nasze piersi w „magicznej kapsule” dobrze wyprofilowanej miseczki. Pragnę zwrócić jednak uwagę jeszcze na jedną kwestię. Nie tylko sama ciąża i zmiany hormonalne wpływają na wygląd biustu. Gwałtowane wahania wagi, na przykład utrata kilku kilogramów po ciąży, także wpływa na rozmiar piersi. Dlatego monitorujmy wszystkie zmiany w naszym ciele, także zmieniający się wygląd piersi.

– Czy panie, które skończyły karmić mają jakieś szczególne prośby odnośnie kupna stanika?

Zawsze jest prośba, abyśmy „coś” zrobiły z biustem. Czasem panie podchodzą z dużą nieufnością do naszej pracy i nie wierzą, że możemy pomóc im poprawić wygląd piersi, część z nich oczekuje za to od nas cudów. Niemniej pracując jako brafiterka już od około czterech lat mam klientki, które od początku istnienia „Szyfoniery” kupują tu staniki. Najpierw codzienne, potem pasujące do ślubnych kreacji, następnie przeznaczone do karmienia i znowu na co dzień. Po tym czasie widzę, że dobrze dobranym stanikiem naprawę możemy poprawić sobie kondycję biustu.  

– Jakie staniki kupują u Pani najczęściej młode mamy?

Rodzajów jest tak dużo, jak wiele jest mam. Najczęściej w tym momencie rozpoczynają wymianę wszystkich biustonoszy więc pierwsze, które kupują, to te w podstawowych kolorach – bieli, czerni i beżu. Często od względów estetycznych są dla nich ważniejsze wygoda i sportowy charakter bielizny – odpowiedni do zabawy na placu zabaw z dzieckiem czy spacerów. Zawsze staram się jednak przypomnieć młodym mamom także o dziewczęcej i radosnej stronie bielizny. Jasne kolory i ciekawe motywy graficzne mogą sprawić, że stojąc rano przed lustrem poczujemy się piękniejsze i szczęśliwe. A koronkowa i uwodzicielska bielizna na pewno doda nieco pikanterii w sypialni…

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pokaż mi swój biustonosz, a powiem Ci kim jesteś LIFESTYLE, Uroda - To, że nosimy go pod ubraniem nie oznacza, że powinniśmy o nim zapomnieć, szczególnie jeśli nasz biust uległ dużym zmianom po okresie karmienia. Dobrze dobrany stanik nie tylko poprawi wygląd naszych piersi, ale zapobiegnie również ich dalszym zmianom.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy