LIFESTYLE Uroda

SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów

Data publikacji: 2013-09-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Jesień to czas kiedy w powietrzu zaczyna panować wilgoć, a warunki pogodowe są coraz trudniejsze dla naszych włosów. Jak dbać o włosy, aby były piękne i lśniące – radzi ekspert Studia Odnowy Manor House SPA Chlewiska.

SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów LIFESTYLE, Uroda - Jesień to czas kiedy w powietrzu zaczyna panować wilgoć, a warunki pogodowe są coraz trudniejsze dla naszych włosów. Jak dbać o włosy, aby były piękne i lśniące – radzi ekspert Studia Odnowy Manor House SPA Chlewiska.

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet – po letnich kąpielach słonecznych i morskich włosy stają się suche, pozbawione blasku. Również pozostałe pory roku mogą dać się we znaki włosom. Wilgotna i wietrzna jesień oraz mroźna zima sprawiają, że włosy są podatne na działanie elektrostatyczne, plączą się i łamią. Ratunkiem jest nawilżenie struktury włosa i wzmocnienie cebulek. Efekt taki możemy osiągnąć stosując saunę do włosów.
Wielu specjalistów poleca także maski na włosy, które głęboko nawilżają i mają właściwości odżywcze. Jednak, aby dobrze pielęgnować włosy należy określić typ naszych włosów, dowiedzieć się jakich zabiegów potrzebują, a także mieć pewność, że składniki maski wzbogacą i odżywią strukturę włosów. Wiele domowych sposobów może wówczas nie spełnić naszych oczekiwań.

Zabiegi profesjonalne to luksusowe SPA dla włosów
Aby zaspokoić potrzebę piękna, zdrowej skóry głowy i mocnych, lśniących włosów warto przestrzegać dwóch pierwszych kroków pielęgnacji. Pierwszym jest porada specjalisty. Przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych na włosach w Manor House SPA w Chlewiskach klienci korzystają z porad specjalistów Studia Odnowy Biologicznej. Dzięki nim stworzona zostaje charakterystyka włosów i wiemy jakie zabiegi będą dla nas najbardziej korzystne. Drugim krokiem jest bardzo ważny masaż skóry głowy. Poprawia on krążenie krwi, wspomaga odżywianie włosów od samych korzeni i usuwa z nich nagromadzone toksyny. Regularny masaż pozwala utrzymać skórę głowy w doskonałej kondycji, a włosy staja się dzięki niemu mocniejsze i bardziej lśniące.

Małgorzata Przydacka, Specjalista Studia Odnowy Biologicznej Manor House SPA Chlewiska:
„Z myślą o pięknych i zdrowych włosach opracowaliśmy specjalny program zabiegów pielęgnacyjnych „SPA dla włosów”. Jest to autorski program dla włosów i skóry głowy, oparty ma zdobyczach medycyny wschodu, wykorzystujący jednocześnie osiągnięcia współczesnej nauki w dziedzinie nanotechnologii i fal ultradźwiękowych dzięki, której stworzono „saunę do włosów”. Sauna dla włosów wytwarza ogromną ilość mikroskopijnej, leczniczej mgiełki z wody zawierającej nanosrebro, która intensywnie wspomaga każdą kurację włosów. Całość programu dopełnia rytualny hinduski masaż głowy.”

„SPA dla włosów” w Manor House SPA Chlewiska cechuje różnorodność naturalnych produktów ze świata morskiego, roślinnego i mineralnego. Wszystko to sprawia, że pielęgnacja włosów staje się prawdziwym, niepowtarzalnym rytuałem. 

Włosy esencją kobiecości
Włosy są ozdobą dla kobiety, dlatego też panie pragną mieć włosy lśniące i zadbane. „SPA dla włosów” pomaga zregenerować włosy, uzdrowić skórę głowy, od której zależy zdrowie cebulek włosów i ich kondycja. Decydując się na zabiegi „SPA dla włosów” uzyskamy głęboko odbudowane i odżywione włosy, a struktura włosów poprawi się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Dzięki temu będzie widoczna gołym okiem, włosy będą miłe i miękkie w dotyku. Zabiegi Studia Odnowy Manor House SPA przywracają równowagę skóry głowy i zmniejszają aktywność gruczołów łojowych, wyrównują także porowatości włosów i maksymalnie je nawilżają. 

Pielęgnacja włosów w SPA to zabiegi jakich nie wykonamy same w domowych warunkach. Eksperci, którzy zajmują się skórą i włosami krok po kroku wykonują zabiegi, które tworzą niepowtarzalny i wyjątkowy rytuał.

O podstawowych krokach w rytuałach „SPA dla włosów” opowiada Małgorzata Przydacka: 
Krok 1: „Każdy rytuał to wielostopniowy zabieg składający się z „Aromatycznej kąpieli oczyszczającej włosy”, z łagodnym, relaksacyjnym masażem podczas mycia głowy. Kąpiel przygotowuje skórę głowy i włosy do następnych etapów zabiegu, jednocześnie zawarte w szamponie składniki odżywcze wspomagają proces rekonstrukcji włókna włosa.” 
Krok 2: „Następnie wykonuje się „Hinduski masaż głowy” z użyciem aromatycznych olejków, praktykowany w Indiach, który jest prostą i skuteczną metodą na porost włosów, ale także uwalnia od wszelkich bólów, łagodzi objawy stresu, a dodatkowo działa jak zastrzyk energii.”
Regularny masaż głowy relaksuje, zwiększa zdrowie skóry i nadaje blask włosom. Masaż powoduje uwolnienie sił życiowych i ich swobodny przepływ w organizmie oraz regenerację na wszystkich poziomach, równoważy „energię czakr”. Masowanie głowy pomaga wprowadzić aromatyczne zdrowotne olejki w skórę głowy i rozprowadzić je na całej długości włosów, co działa ochronnie na włosy i poprawia ich wygląd.
Krok 3: „Ważnym krokiem w rytuale „SPA dla włosów” jest aplikacja „maski regenerującej” wzbogacającej komórki włosa i skórę głowy w cenne składniki nawilżające, odżywcze, odbudowujące i remineralizujące.”
Krok 4: „Następnie nakłada się na włosy „Kompres nano-termiczny” w saunie Life Booster dla włosów, która dzięki systemowi fal ultradźwiękowych, wytwarza ogromną ilość mikroskopijnej, leczniczej mgiełki z drobinkami srebra w postaci nanocząstek, które niszczą wszystkie bakterie, drożdże i grzyby chorobotwórcze.”
Krok 5: „Powoli dochodzimy do ostatniego etapu wykonując końcową kąpiel włosów i skóry głowy, podczas której włosy są płukane na przemian ciepłą i letnią wodą, by dokładnie zamknęła się ich łuska włosa. Włosy po zabiegu są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać.” 

Ostatnią fazą „SPA dla włosów” jest aplikacja „warstwy ochronnej” w postaci drobnej mgiełki rozpylanej bezpośrednio na włosy, która tworzy tarczę ochronną, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak słońce i wolne rodniki, a jednocześnie nadającej włosom elastyczności i blasku.

Proponowane przez Manor House SPA zabiegi dla włosów:

Rytuał Miodowo-mleczny – przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów, jak i dla włosów suchych i łamliwych
Rytuał Jedwabny – przeznaczony do włosów po zabiegach chemicznych,  farbowanych, poddawanych częstej stylizacji przy użyciu prostownicy i suszarki, ale także do włosów cienkich, delikatnych i matowych.
Rytuał Bambusowy – przeznaczony do włosów cienkich, delikatnych i matowych również do włosów farbowanych, po trwałej ondulacji, poddawanych częstej stylizacji przy użyciu prostownicy i suszarki.
Rytuał Owocowo-olejowy – przeznaczony do włosów normalnych często mytych, mało elastycznych, sztywnych, nieposłusznych oraz osłabionych i matowych.
Rytuał Ziołowo-olejowy – przeznaczony dla włosów przetłuszczających się, rozdwajających się, słabych i wypadających. Przyspiesza wzrost włosów i likwiduje łupież.
Rytuał na bazie błota z Morza Martwego – przeznaczony do włosów normalnych i przetłuszczających się ale również do włosów osłabionych, cienkich, matowych z tendencją do utraty objętości. Rytuał również likwiduje łupież.
Rytuał Borowinowo-olejowy z minerałami z mączki skalnej – przeznaczony dla osób z problemami wypadania włosów, łupieżem, z nadmiernym wydzielaniem serum oraz dla skóry wrażliwej
Rytuał na bazie glinek z mikro- i makroelementami – przeznaczony do każdego rodzaju włosów, szczególnie polecany przy wypadaniu włosów i problemach z łupieżem.
* Każdy rytuał może być rozszerzony o:
– hinduski masaż głowy
– końcową aplikację warstwy ochronnej
Ceny rytuałów to ok. 160 zł.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów LIFESTYLE, Uroda - Jesień to czas kiedy w powietrzu zaczyna panować wilgoć, a warunki pogodowe są coraz trudniejsze dla naszych włosów. Jak dbać o włosy, aby były piękne i lśniące – radzi ekspert Studia Odnowy Manor House SPA Chlewiska.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy